۱۹ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۹۰۸۹ ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶ دسته : باشگاه خبرنگاران, تولید و اشتغال, گفتگو
۰

حضرتی پر مدیر کل سازمان برنامه ریزی و بودجه استان آذربایجان غربی با بیان اینکه به منظور توانمندسازی واحدهای تولیدی بیش از ۸۰ جلسه برگزار شده است، اظهار داشت: برای تکمیل سه پروژه مهم استان در حوزه اقتصاد مقاومتی به یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش نوری خبرنگار استان آذربایجان غربی مقاومتی نیوز باتوجه به شرایط حاکم بر کشور نمی‌توان منابع اعتباری تمام پروژه‌ها را تأمین کرد، لذا لازم است با تزریق هدفمند اعتبارات، تکمیل پروژه‌های مهم و اولویت‌دار در دستور کار قرار گیرد.

ناصر حضرتی پر مدیرکل سازمان برنامه ریزی و بودجه استان با بیان اینکه به منظور توانمندسازی واحدهای تولیدی بیش از ۸۰ جلسه برگزار شده است، اظهار داشت: نتیجه برگزاری این جلسات، تصویب ۴۹۷ مصوبه و چندین پروژه در حوزه های مختلف با اعتبار ۹۲۷ میلیارد تومان بوده است.

تکمیل سه پروژه مهم استان آذربایجان غربی نیازمند اعتبار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی 

وی در ادامه با بیان اینکه اکثر پروژه های نهایی شده از پروژه های اقتصاد مقاومتی هستند، عنوان کرد: آذربایجان غربی ۳ پروژه مهم در این حوزه به سازمان برنامه و بودجه کشور معرفی کرده است.

حضرتی پر اعلام کرد: تصفیه خانه فاضلاب ارومیه، تأسیس پارک علم و فناوری در حوزه کشاورزی و احداث سد در چالدران از جمله پروژه های مهم استان در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

مدیر کل سازمان برنامه و بودجه استان با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای اجرای این ۳ پروژه مهم، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تخمین زده شده است، بیان کرد: میزان اعتبارات هزینه ای استان با در سال ۹۲ با شروع کار دولت دهم از ۱۷۴ میلیارد تومان به ۴۹۹ میلیارد تومان رسیده است.

وی در پایان با بیان اینکه سهم آذربایجان غربی از کل بودجه کشور ۴.۷ درصد بوده و رتبه ۶ کشور را از نظر اعتبارات عمرانی به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: میزان اعتبارت استان در سال ۹۲، ۴۴۱ میلیارد تومان بود، که این مبلغ در سال ۹۸ با ۲۱ درصد رشد به یک هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان رسیده است.

انتهای پیام/ تولید و اشتغالجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.