۰۷ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۸۵۱۸ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰ دسته : پتروپالایشگاه, خبر خارجی, نفت و انرژی
۰

شرکت نفت هند به عنوان بزرگترین شرکت هندی فعال در صنعت نفت و گاز قصد دارد تا ۷ سال آینده حدود ۲۸ میلیارد دلار در صنعت پتروپالایش این کشور سرمایه‌گذاری کند. وجود زیرساخت‌های مناسب و نیاز روزافزون این کشور به سوخت و مواد پتروشیمیایی، عوامل اصلی تمایل این شرکت برای افزایش سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها عنوان شده است. پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت خام کشور هند از ۴.۶ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۷ به حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۴۰ افزایش یابد.

به گزارش مقاومتی نیوز رییس هیات مدیره شرکت نفت هند روز چهارشنبه ۲۸ آگوست سال جاری میلادی اعلام کرد که این شرکت به منظور تامین انرژی موردنیاز گروه‌های مختلف مصرف‌کننده قصد دارد در بازه زمانی ۵ تا ۷ سال آینده، ۲۷.۹ میلیارد دلار در بخش‌های مختلف انرژی سرمایه‌گذاری کند.

در حال حاضر، شرکت نفت هند به عنوان بزرگترین شرکت هندی فعال در صنعت نفت و گاز، دارای ۱۱ پالایشگاه و پتروپالایشگاه در سراسر هند است که ظرفیتی بالغ بر پالایش ۱.۶ میلیون بشکه نفت خام در روز (معادل حدودا یک سوم ظرفیت پالایشی هند) را دارد.

پیش‌بینی افزایش تقاضای مواد پتروشیمیایی و سوخت تا سال ۲۰۴۰

شرکت نفت هند در سال‌های اخیر فعالیت‌های گسترده‌ای در احداث و مدیریت خطوط انتقال نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی داشته است؛ به طوری که در یک سال گذشته بیش از ۹۵۰ کیلومتر خط به شبکه خطوط لوله نفت خام و فرآورده افزوده است و در حال حاضر مدیریت بیش از ۱۴ هزار کیلومتر خط لوله را در اختیار دارد.

وجود زیر ساخت‌های مناسب، نیاز روزافزون کشور هند به سوخت و ظرفیت بالای فروش مواد پتروشیمیایی از جمله صنعت پلاستیک در کشور هند و همسایگان این کشور، عوامل اصلی تمایل شرکت نفت هند برای افزایش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های پالایشی و پتروپالایشی عنوان شده است.

طبق گزارش بخش بهینه‌سازی شرکت نفت هند، پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت خام کشور هند از ۴.۶ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۷ به حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۴۰ افزایش یابد.

منبع: اویل پرایس yon.ir/indianOil

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.