۰۸ بهمن ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۷۵۵۳ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴ دسته : پتروپالایشگاه, خبر, نفت و انرژی
۰

طرح «حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی» که روز دوشنبه ۲۴ تیرماه به تصویب مجلس شورای اسلامی و روز شنبه ۱۹ مردادماه به تایید شورای نگهبان رسید، امروز شنبه ۲۶ مرداد به دولت ابلاغ شد. به این ترتیب وزارت نفت باید ظرف مدت دوماه، آیین‌نامه اجرایی این قانون را تدوین کند و به تصویب هیأت وزیران برساند.

به گزارش مقاومتی نیوز امروز شنبه ۲۶ مرداد، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای قانون «حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی» را به دولت ابلاغ کرد.

تصویر این نامه در زیر آمده است:

مهلت دوماهه وزارت نفت جهت تدوین آیین‌نامه

طرح «حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی» که در جلسه علنی روز دوشنبه ۲۴ تیرماه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود، در تاریخ ۲۹ تیرماه برای بررسی از منظر انطباق بر موازین اسلام و قانون اساسی به شورای نگهبان ارسال شد که روز شنبه ۱۹ مردادماه، عدم مغایرت این طرح با موازین شرع و قانون اساسی از طرف شورای نگهبان اعلام شد.

به این ترتیب با تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان، حال نوبت به وزارت نفت رسیده که با تدوین آیین‌نامه اجرایی ظرف مدت دوماه، زمینه را برای ورود سرمایه بخش غیردولتی و مردم مهیا سازد.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.