۰۷ آبان ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۷۴۰۶ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶ دسته : خبر, نظام مالی, وضعیت بانک‌ها
۰

توکلی طرقی با ۱۷۷۳ میلیارد تومان بدهی و تسهیلات غیرجاری، ریخته گران با ۶۶۱ میلیارد تومان و زنوزی مطلق با ۵۸۱ میلیارد تومان، ۳ بدهکار بزرگ بانک تجارت هستند که در مجموع حدود ۳ هزار میلیارد تومان از این بانک تسهیلات گرفته‌اند.

به گزارش مقاومتی نیوز بر اساس صورت های مالی بانک تجارت که در سامانه کدال منتشر شده است، تسهیلات اعطایی این بانک در سال ۹۷ حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

با این وجود، این بانک ۳ بدهکار بزرگ دارد که در مجموع حدود ۳ هزار میلیارد تومان بدهی دارند. توکلی طرقی با ۱۷۷۳ میلیارد تومان بدهی و تسهیلات غیرجاری، ریخته گران با ۶۶۱ میلیارد تومان و زنوزی مطلق با ۵۸۱ میلیارد تومان، ۳ بدهکار بزرگ این بانک هستند.

پرداخت تسهیلات توسط بانک به معنای خلق پول در اقتصاد است؛ لذا ضروری است بانک مرکزی با نظارت دقیقتر بر فرآیند تسهیلات دهی نظام بانکی، مانع از خلق پول بی ضابطه بانک‌ها و آثار منفی آن در اقتصاد شود.

انتهای پیام/ نظام مالیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.