۰۶ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۷۲۱۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

برخی از برنامه‌سازان و مستندسازان درخواست کردند یک برنامه تلویزیونی زنده و پویا با موضوع نقد سیاست‌ها، ساختارها، رویکردها و برنامه‌های رسانه‌ملی، ساخته شود.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از تسنیم، برخی از برنامه‌سازان و مستندسازانی چون «سهیل کریمی»، «محسن اسلام‌زاده» و «محمدرضا محمدی‌نجات» در واکنش به صحبت‌های معاون سیما در روز خبرنگار، متنی را  منتشر کردند.

معاون سیما: به شدت علاقه داریم نقد شویم

“سیدمرتضی میرباقری معاون سیما در آیین نکوداشت روز خبرنگار اعلام کرد که به شدت علاقه داریم نقد شویم و از رسانه‌ها درخواست کردند که بخش‌های مختلف صداوسیما را نقد کنند. زیرا در جایی دیگر می‌گویند رسانه‌ملی خودش به زبان‌های مختلف منتقد عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

این مقام مسئول در جملات دیگری هم خطاب به خبرنگاران گفتند:‌ “نقدها را به دیده دل می‌گذاریم و استفاده می‌کنیم”.

پاسخگویی مدیران صداوسیما روی آنتن تلویزیون

اتفاقاً از این شهامت و شجاعت به وجد آمدیم و یک درخواست داریم، با توجه به پیش‌دستی معاون سیما،‌ دیگر معاونین و مدیران سطوح بالای رسانه‌ ملی هم به میدان بیایند و در قالب یک برنامه تلویزیونی پاسخگوی بسیاری از سوالات و ابهامات باشند.

تاکنون شاهد چنین اتفاقی نبوده‌ایم که رئیس سازمان صداوسیما و معاونین ارشد در قالب یک برنامه‌ جلوی دوربین پاسخگوی سوال خبرنگاران و یا حتی مجریان خود رسانه‌ملی باشند.

فضای گفتگوی صریح با مسئولین رده بالای سازمان فراهم شود

مثلاً می‌توانند درباره آگهی‌های بازرگانی و شائبه‌هایی که مطرح است یا مشکلات و معضلات موجود در اسپانسرها و حامیان تلویزیونی، یا استفاده از سلبریتی‌ها و دوری پیشکسوتان و کاربلدها از سریال‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی؛ نقد بر خبر و برنامه های برون مرزی ….همه این‌ها شاید جزو این سوالات باشد.

امیدواریم این حرفِ حساب معاون سیما برای بالا بردن نقدپذیری و پذیراشدن نقد خبرنگاران تبدیل به یک جامعه هدف رسانه‌ای و باز شدن فضای گفتگوی صریح با رئیس سازمان صداوسیما و مسئولین رده بالا و ارشد و تأثیرگذار رسانه‌ملی شود.

تلویزیون منتقد «تلویزیون» شود

پیشنهاد مشخص ما یک برنامه تلویزیونی زنده و پویا با موضوع نقد سیاست‌ها، ساختارها، رویکردها و برنامه‌های رسانه‌ملی است.

ما به عنوان  برنامه‌ساز و مستندساز ضمن اعلام آمادگی خود برای ساخت چنین برنامه‌ای منتظر این اتفاق مبارک هستیم و درخواست داریم هرچه زودتر گام‌های عملی برداشته شود. ما برای این کار پیش‌قدم شده و آمادگی کامل خود را برای این همکاری منتقدانه اعلام می‌کنیم.”

انتهای پیام/ فرهنگ و گفتمانجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.