۰۶ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۶۹۱۰ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱ دسته : باشگاه خبرنگاران, فرهنگ و گفتمان, گفتگو
۰

دکتر آقایوسفی رئیس سابق دانشگاه پیام نور قم با بیان اینکه افزایش جمعیت نیازمند یک عزم و اراده ملی است، تصریح کرد: بسیاری از نهادهای کشور از جمله آموزش و پرورش، صدا و سیما، وزارت علوم، وزارت بهداشت، وزارت ورزش و امور جوانان و شهرداری‌ها در مسئله سیاست‌گذاری جمعیت سهیم هستند.

به گزارش حسین حیدری خبرنگار استان قم مقاومتی نیوز جمعیت یکی از عواملی است که تأثیر مستقیم روی رشد همه جانبه اقتصاد، سیاست و هر مقوله دیگری در کشور دارد. مشکل اساسی امروز ما بیش از آن که کمبود جمعیت باشد، پیری جمعیت است. مشکل پیری جمعیت از اجرای سیاست اشتباه فرزند کمتر زندگی بهتر در گذشته نشأت می گیرد که بایستی برنامه ریزی دقیقی در رفع این چالش انجام گیرد.

دکتر آقایوسفی عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان قم در گفتگو با مقاومتی نیوز با اشاره به مسئله پیری جمعیت، اظهار کرد: در گام اول بایستی، شرایط رفاهی سالمندان را فراهم کنیم تا افراد نسبت به دوران سالمندی خود اضطراب نداشته باشند.

وی با بیان اینکه جوانانی که به فرزندآوری ترغیب می شوند، در نگاه اول به دنبال عصای پیری خود هستند، ادامه داد: فرزندآوری مزیت های فراوانی در ابعاد مختلف برای کشور خواهد داشت.

عدم وجود نظام درمانی مناسب برای سالمندان

آقایوسفی به شرایط امروز کشور اشاره و ابراز کرد: امروز برای سالمندان خیابان کشی، شهرسازی و نظام درمانی مناسب وجود ندارد؛ لذا این مسائل جوان امروز را تشویق به فرزندآوری نمی کند.

وی با بیان اینکه وقتی شرایط امروز برای سالمندان مناسب نباشد، جوانان هم انگیزه ای برای فرزندآوری نخواهند داشت، اضافه کرد: جوانان به دلیل شرایط اقتصادی موجود، تمایلی به بچه دار شدن ندارند.

افزایش جمعیت نیازمند برنامه جامع نهادهای مختلف کشور است

رئیس سابق دانشگاه پیام نور قم با اشاره به مسئله سیاست گذاری جمعیت در کشور، گفت: بسیاری از نهادهای کشور از جمله آموزش و پرورش، صدا و سیما، وزارت علوم، وزارت بهداشت، وزارت ورزش و امور جوانان و شهرداری ها در مسئله سیاست گذاری جمعیت سهیم هستند.

وی با بیان اینکه مخاطب ما برای مسئله افزایش جمعیت تنها یک سازمان نیست، افزود: مسئله افزایش جمعیت یک عزم راسخ و اراده ملی می خواهد تا همه سازمان ها در این راستا وظایف خود را به درستی انجام دهند.

آقایوسفی در پایان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت صدا وسیما برای تشویق به فرزندآوری ضروری است، خاطرنشان کرد: صدا و سیما بایستی، در خصوص محتواهایی که ارائه می دهد، دقت کافی و وافی را انجام دهد.

انتهای پیام/فرهنگ و گفتمانجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.