۰۷ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۶۶۹۱ ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹ دسته : باشگاه خبرنگاران, راه و ساختمان, گفتگو
۰

حسینی کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی اخذ مالیات بر عایدی سرمایه را برای کاهش نرخ اجاره بهای مسکن ضروری دانست و افزود: این پایه مالیاتی بایستی در تمامی بازارهای موازی تولید اخذ شود.

به گزارش امید کرم الهی خبرنگار استان کرمانشاه مقاومتی نیوز هدایت سرمایه به سمت بازارهای مولد به منظور داشتن رشد اقتصادی پویا، امری ضروری است.

بسیاری از کشور های جهان با وضع قوانین مالیاتی همچون قانون مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) مانع از ورود سرمایه به بخش های غیر مولد می شوند. این قانون ها ضمن رونق بخشی به  تولید داخلی، دست دلالان و سوداگران از بازار های موازی تولید را کوتاه می کنند.

کاهش نرخ اجاره بهای مسکن با اخذ مالیات بر عایدی سرمایه

سید جواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با مقاومتی نیوز  با بیان اینکه در کشور به میزان قابل توجهی فرار مالیاتی داریم، تشریح کرد: برای جلوگیری از انباشت نقدینگی نیازمند سیاست های مداوم مالیاتی در برخی حوزه های خاص هستیم.

این نماینده مجلس اخذ مالیات بر عایدی سرمایه را برای کاهش نرخ اجاره بهای مسکن ضروری دانست و افزود: همچنین وجود حجم بالایی از خانه های خالی به ضرر اقتصاد کشور است.

حسینی کیا با تاکید بر اینکه دولت بایستی برای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی برنامه داشته باشد، تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته از این پایه مالیاتی برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن استفاده می کنند.

معافیت مردم و سازندگان مسکن از مالیات بر عایدی سرمایه

نماینده استان کرمانشاه ضمن ابراز امیدواری نسبت به تلاش‌های اخیر مجلس شورای اسلامی، برای تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه، اظهار داشت: اخذ این پایه مالیاتی با نرخ های بالا از سوداگران بایستی در دستور کار دولت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اخذ مالیات بر عایدی سرمایه منجر به هدایت نقدینگی خواهد شد، گفت: در این طرح مالیاتی، تولیدکنندگان و سازندگان مسکن معاف از مالیات می‌شوند و می‌توانند هر تعداد خانه که می‌خواهند بسازند، که به دنبال آن رونق تولید و مشاغلی است که به مسکن وابسته‌اند؛ اما افرادی که با خرید و فروش مکرر و پر تعداد منجر به افزایش قیمت مسکن می‌شوند، مشمول مالیات خواهند شد.

لزوم اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بازار خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بایستی مالیات بر عایدی سرمایه در تمامی بازارهای موازی تولید اخذ شود، گفت: اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در بازار خودرو، منجر به ساماندهی این بازار می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه می توان کسری بودجه کشور را با جلوگیری از فرارهای مالیاتی تأمین کرد، گفت: تمامی صاحبنظران و کارشناسان اقتصادی موافق اخذ مالیات بر عایدی در بازارهای موازی تولید هستند.

انتهای پیام/ راه و ساختمانجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.