۰۶ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۶۴۹۲ ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰ دسته : باشگاه خبرنگاران, تولید و اشتغال, گفتگو
۰

اکبرپور مدیرعامل شرکت تولیدی شهدسازان شیراز با بیان اینکه بیش از نیمی از محصولات صادراتی شرکت شهدسازان با برند شرکت های دیگر به فروش می رسد، گفت: کاهش درآمدهای صادراتی محصولات غذایی ناشی از ضعف بسته بندی است.

به گزارش زارع خبرنگار استان فارس مقاومتی نیوز در دنیای امروز نمی توان از تولیدکنندگان کالاها انتظار داشت بر تمامی فرآیندهای صادراتی از جمله بسته بندی، برندسازی و حمل و نقل در کشورهای خارجی و قیمت گذاری در بازار هدف تسلط داشته باشند.

کاهش درآمدهای صادراتی ناشی از ضعف بسته‌بندی محصولات غذایی

اصلان اکبرپور مدیرعامل شرکت تولیدی شهدسازان شیراز در گفتگو با مقاومتی نیوز با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از محصولات تولیدی این مجموعه به کشورهای هدف صادر می شوند، گفت: یکی از مهم ترین چالش های تولیدکنندگان محصولات غذایی، صادرات محصولات با بسته بندی مناسب است، بطوریکه بیش از نیمی از محصولات صادراتی شرکت شهدسازان با برند شرکت های دیگر به فروش می رسد.

وی با بیان اینکه کاهش درآمدهای صادراتی محصولات غذایی ناشی از ضعف بسته بندی است، تصریح کرد: انتظار تولیدکنندگان از دولت این است که حمایت های لازم تسهیلاتی و یا بخشودگی جرایم مالیاتی را در دستور کار خود قرار دهد.

اکبرپور با بیان اینکه ضعف بسته بندی بزرگترین مشکل صنایع غذایی است، گفت: این چالش ها، منجر به کندی و یا توقف تولید محصولات غذایی شده است. از طرفی این موارد برای برخی صاحبان صنایع بسته‌بندی، انحصار ایجاد کرده است.

لزوم حمایت های تسهیلاتی دولت از تولیدکنندگان

این تولیدکننده استان فارس به روز رسانی ماشین آلات تولید و افزایش پرسنل واحدهای تولیدی را هزینه بر اعلام کرد و گفت: تمام سعی شرکت تولیدی شهدسازان شیراز، استفاده از نیروی متخصص است. علت این مسئله هم افزایش کیفیت محصولات تولیدی است.

مدیرعامل شرکت تولیدی شهدسازان شیراز در پایان با تاکید بر اینکه تأمین مالی یکی از مهمترین چالش های تولیدکنندگان است، گفت: همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی با نرخ بهره پایین به تولیدکنندگان در شرایط فعلی اقتصاد ضروری است.

انتهای پیام/ تولید و اشتغالجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.