۰۸ بهمن ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۴۲۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱ دسته : خبر, نفت و انرژی
۰

به گفته پزشکیان، نائب رییس مجلس شورای اسلامی، اذن رهبری برای استفاده از سهم صندوق توسعه ملی در طرح پتروپالایشگاه‌ها اخذ شده است.

به گزارش مقاومتی نیوز در جریان ادامه بررسی طرح «حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی» در تاریخ دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ در صحن علنی مجلس، آقای پزشکیان رییس جلسه بیان کرد: آقای لاریجانی هم اکنون در تماس تلفنی گفت که اذن رهبری برای استفاده از سهم صندوق توسعه ملی در این طرح اخذ شده است.

غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی در اخطار اصل (۱۱۰) قانون اساسی اظهار داشت: در بندهای ۲- ۱۰ و ۳- ۱۰ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه آمده که «ارائه تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی به بخش‌های غیردولتی به صورت ارزی» و «استقلال مصارف صندوق توسعه ملی از تکالیف بودجه‌ای و قوانین عادی» است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ماده (۳) طرح حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی آمده است که یک سال به طرح‌هایی که تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی دریافت می‌کنند، تنفس داده شود؛ در حالی که ارائه این تسهیلات فقط برای بخش خصوصی است و اگر این بخش به تسهیلات نیاز دارد روند آن مشخص است در صورتی که امکان برداشت برای بخش دولتی وجود ندارد.

استفاده از سهم صندوق توسعه ملی در طرح پتروپالایشگاه‌ها مجاز است

مسعود پزشکیان نایب ئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده دارد در پاسخ به تذکر کاتب گفت: آقای لاریجانی تماس گرفت و گفت اذن مقام معظم رهبری گرفته شده است و بنابراین اخطار شما وارد نیست.

در بند الف ماده ۳ این طرح آمده است؛

الف- استفاده از سهم صندوق توسعه ملی در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه و با اذن مقام رهبری است.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.