۰۵ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۲۷۷۷ ۰۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷ دسته : دیگر رسانه‌ها
۱

عضو هیئت رئیسه مجلس طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را زمینه تحقق شفاف سازی دانسته و گفت: این طرح گامی مهم در مسیر ترمیم اعتماد از دست رفته مردم نسبت به مدیران است. مسئولینی که درپی سوء استفاده از قدرت هستند، باید به عنوان مجرم پاسخگو باشند.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از فارس، اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی،‌ با اشاره به روند رسیدگی به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در صحن علنی مجلس گفت: قانونی و اجرایی شدن این طرح مانع بزرگی بر سر راه موریانه‌های فسادی که ممکن است به درخت تنومند انقلاب آسیب وارد کنند، ایجاد می‌کند و اقدام مهمی در جهت ایجاد امید و اعتماد نسبت به مسئولان در میان مردم است.

مخالفت برخی نمایندگان با طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

وی افزود:‌ این که تعدادی از نمایندگان درخواست مسکوت ماندن طرح بسیار مهم اعاده اموال نامشروع مسئولان در صحن را مطرح کرده‌اند تعجب‌آور بود و مشخص نبود با چه منطقی این کار را کردند. خوشبختانه مجلس هم به این درخواست جمعی از نمایندگان رای نداد.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه قانون شدن اعاده اموال نامشروع مسئولان گام مهمی در مسیر شفاف‌سازی است، اظهار داشت: یکی از خطرهای بزرگی که نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند مدیران ناپاک و مسئولانی است که به انحراف افتاده‌اند و سوء استفاده می‌کنند و با اقدامات خود باعث می‌شوند اعتماد عمومی کشور لطمه ببیند.

ترمیم اعتماد از دست رفته مردم با اعاده اموال نامشروع مسئولان

رنجبرزاده خاطرنشان کرد:‌ قانون شدن اعاده اموال نامشروع مسئولان و اجرای آن می‌تواند اعتماد فرو ریخته مردم را بازگرداند و با قانون شدن این طرح تکلیف افرادی که در جایگاه مسئولیت هستند، مشخص است و اگر در ذهن‌شان به دنبال سوء استفاده از قدرت باشند، جایگاهی برای آنان در مسئولیت‌های مختلف وجود نداشته و به عنوان مجرم باید پاسخگو باشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان گفت: این طرح گامی مهم در مسیر ترمیم اعتماد از دست رفته مردم نسبت به مدیران است و یکی از قوانین بی‌نظیر خواهد بود.

منبع:

خبرگزاری فارس، کد مطلب: ۱۳۹۸۰۴۰۵۰۰۰۴۹۴

انتهای پیام/ فرهنگ و گفتمان

  1. با سلام و عرض ادب. خدا کنه واقعا این طرح رسیدگی به اموال مسئولان عملیاتی و صادقانه اجرا بشه. نمونه ای از مسئولان بی درد و فردی که فقط از راه اموال نامشروع به ثروت هنگفتی رسیده و متاسفانه قلب و دلش هم اصلا با نظام نیست آقای سیامک دولتی است ریسس هیات مدیره بانک اقتصاد نوین. فردی که از بانک مهر ایران برکنار شد به علت حقوق نجومی. متاسفانه خانه های زیادی در تهران، همدان و قروه دارد. فردی که کوچکترین ذره ای دغدغه ملت و نظام را ندارد .و کلی از طریق مدیریت فاسدش ثروت به هم زده است. این فرد خدا میدونه چقدر ارز و طلا تو این آشفتگی بازار تهیه کرده. تو ره به خدا مسئولان نظارتی کجا هستند.

    ۰۰


جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.