۱۰ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۰۰۷۴ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

آمریکا تحریم‌ها و اقدامات تنبیهی جدیدی را علیه کوبا و ونزوئلا وضع کرده که با مخالفت وزارت خارجه بریتانیا روبرو شده است. وزارت خارجه بریتانیا نیز تحریم‌های آمریکا را غیرقانونی دانسته و بر همکاری با اتحادیه اروپا جهت تامین منافع شرکت های بریتانیایی تاکید نمود.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای اظهار کرد که از اقدامات جدید آمریکا در درخواست از شرکت‌های خارجی برای پیروی از تحریم‌های واشنگتن علیه کوبا که از سوی بریتانیا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا رد شده، نگران است.

تهدید شرکت های بریتانیایی و اروپایی توسط آمریکا

وزارت امور خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای اظهار کرد: درخواست خارج از قلمرو آمریکا برای تحریم‌ها که ما طبق قوانین بین‌المللی آن را غیرقانونی می‌دانیم، شرکت‌های بریتانیایی و اروپایی را که در کوبا تجارت قانونی دارند، با قرار دادن آنان در معرض متهم شدن در دادگاه‌های آمریکا تهدید می‌کند.

تقابل بریتانیا با آمریکا بر سر منافع شرکت های بریتانیایی

به گزارش خبرگزاری رویترز، در ادامه این بیانیه آمده است: ما و اتحادیه اروپا برای حفاظت از منافع شرکت‌هایمان همکاری خواهیم کرد.

روز چهارشنبه، واشنگتن تحریم‌ها و اقدامات تنبیهی جدیدی را علیه کوبا و ونزوئلا وضع کرد تا فشار علیه هاوانا را برای دست کشیدن از حمایتش از نیکلاس مادورو، رییس جمهور سوسیالیست ونزوئلا افزایش دهد.

انتهای پیام/ فرهنگ و گفتمانجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.