۲۴ آبان ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۸۷۲۵ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

بلبل آبادی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه طی سال گذشته میزان تولید انرژی برق نیروگاه‌های کل کشور از میزان نیاز مصرف کشور پایین‌تر بوده است تصریح کرد: چالش‌هایی که وجود دارد به دلیل تأمین انرژی برق سراسر کشور است. وی ضمن تشکر از همکاری مشترکین صنایع استان با صنعت برق در راستای کاهش مصرف طی سال گذشته، ابراز امیداوری کرد در عبور از پیک تابستان ۹۸ نیز این همکاری‌ها ادامه یابد.

به‌گزارش مقاومتی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، عظیم بلبل آبادی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در گردهمایی مشترکین این شرکت با بررسی عملکرد برنامه‌های پاسخگویی بار در سال ۹۷ و پیش بینی شرایط تابستان امسال گفت: شرکت برق منطقه‌ای گیلان، سال گذشته در تأمین انرژی برق مطمئن و پایدار مشترکین صنایع و همچنین مشترکین بخش‌های تجاری، خانگی با چالش‌هایی روبرو بود که رفع چالش‌ها به برنامه ریزی و همکاری مشترکین بخش‌های مختلف نیاز داشت. که خوشبختانه با همکاری‌های لازم به خوبی از پیک بار عبور کردیم.

وی افزود: میزان ظرفیت انرژی برق تولیدی از نیروگاه‌های درحال بهره برداری درسطح استان گیلان از ۸ نیروگاه کوچک و بزرگ طی سال گذشته، ۲۸۲۶ مگاوات بوده که پیک بار غیرهم زمان سال گذشته نیز که در ۹ مرداد اتفاق افتاد، ۱۸۳۵ مگاوات بود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به مقایسه تولید برق در استان نسبت به پیک بار غیرهم زمان مصرف خاطرنشان کرد: میزان مصرف انرژی برق در استان پایین‌تر از میزان تولید آن است.

ضرورت مدیریت بار برای تراز شدن تولید و مصرف

وی با بیان اینکه طی سال گذشته میزان تولید انرژی برق نیروگاه‌های کل کشور از میزان نیاز مصرف کشور پایین‌تر بوده است تصریح کرد: چالش‌هایی که وجود دارد به دلیل تأمین انرژی برق سراسر کشور است.
بلبل آبادی ادامه داد: با توجه به پایین‌تر بودن میزان تولید انرژی برق در کشور نسبت به میزان مصرف آن، دیسپاچینگ ملی اجازه نمی‌دهد که میزان مصرف از میزان تولید پیشی گیرد.
وی متذکرشد: پیشی گرفتن میزان مصرف انرژی برق بر تولید، فروپاشی شبکه سراسری، ناپایداری و درنتیجه چالش‌هایی را به دنبال خواهد داشت و بازگرداندن شبکه به حالت عادی نیز زمان بر و هزینه بر است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان خاطرنشان کرد: عدم تناسب میزان تولید و مصرف انرژی برق باید با مدیریت اضطراری بار کنترل شود تا وقفه‌ای در پایداری شبکه به وجود نیاید.

همکاری صنایع در مدیریت مصرف برق استان

وی ضمن تشکر از همکاری مشترکین صنایع استان با صنعت برق در راستای کاهش مصرف طی سال گذشته اذعان داشت: صاحبان صنایع در استان با اجرای طرح تعطیلات تابستانی و ذخیره عملیاتی همکاری خوبی را با شرکت برق منطقه‌ای استان داشته‌اند، امید است در عبوراز پیک تابستان ۹۸ نیز این همکاری‌ها ادامه یابد.
بلبل آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط عمومی کشور در راستای عبور از پیک مصرف، بحث مدیریت اضطراری بار، طرح تعطیلات تابستانی و ذخیره عملیاتی طی سال جاری نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
در پایان این نشست از مشترکین بخش صنایع؛ شرکت‌های فولاد خزر، فولاد گیلان، آریا پویا، سیمان خزر لوشان و سیمان سبز گیلان که طی سال گذشته در راستای مدیریت مصرف با شرکت برق منطقه‌ای گیلان همکاری داشتند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.