۱۰ خرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۶۷۷۶ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹ دسته : خبر, نفت و انرژی
۰

حقی‌فام معاون هماهنگی توانیر، با اشاره به ابلاغ مصوبه هیئت دولت با موضوع افزایش تعرفه‌های برق به وزارت نیرو، گفت: با هدف آشنایی مشترکان برق برای اینکه مصرف برق خود را متناسب با تعرفه های جدید تنظیم نمایند، اقدامات مناسب و پیش‌آگهی انجام خواهد شد و اولین قبض ارسالی به مشترکان با هدف آشنایی با وضعیت تعرفه‌ها در حال طراحی است.

به گزارش مقاومتی نیوز در اسفند ماه ۱۳۹۷ افزایش تعرفه برق مشترکین پرمصرف خانگی در حالی در هیئت دولت تصویب شد که کمتر از دو ماه تا زمان اعمال این تغییرات فرصت باقی است.

مسئولان توانیر لازمه تغییرات در تعرفه برق مشترکین پرمصرف خانگی را اطلاع‌رسانی در زمان مناسب دانسته بودند تا این دسته از مشترکین پیش از اعمال افزایش قیمت در پله‌های بالای مصرف، فرصت پیوستن به گروه خوش‌مصرف‌ها و یا استفاده از پنل‌های خورشیدی خانگی را داشته باشند.

مصوبه هیئت دولت به وزارت نیرو ابلاغ شد

بر اساس مصوبه هیئت دولت میزان افزایش تعرفه برق به صورت سالانه ۷ درصد خواهد بود و این رشد قیمت برای مشترکینی که در  ۴ ماه خرداد تا شهریور، بیشتر از الگو مصرف کنند، به ۱۶ درصد نیز افزایش خواهد یافت.

محمودرضا حقی‌فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، به تازگی خبر از ابلاغ مصوبه هیئت دولت با موضوع افزایش تعرفه‌های برق، به وزارت نیرو داد.

به گفته وی، جلسات مفیدی با حضور شرکت‌های توزیع برق در روزهای پایانی سال گذشته به صورت اولیه برگزار گردید و این جلسات توجیهی این هفته نیز برگزار خواهد شد.

ایجاد آمادگی در مشترکین با تغییر در قبوض برق

وی اعلام کرد: با هدف آشنایی مشترکان برق برای اینکه مصرف برق خود را کاهش دهند، اقدامات مناسب و پیش‌آگهی انجام خواهد شد. بنابراین در حال طراحی اولین قبض ارسالی به مشترکان برق هستیم تا آن ها را با وضعیت تعرفه‌ها آشنا کنیم.

به گفته حقی‌فام اگر مشترکان برق در یک‌ ماه نتوانستند با شرایط و تعرفه جدید خود را وفق دهند، تلاش خواهد شد باز هم در قبض ماه بعد، آن ها را با الگوی مصرف برق آشنا کنیم.

وی تاکید کرد، رشد تعرفه‌ برق پرمصرف‌ها به منزله درآمدزایی نیست و تلاش ما برای پیوستن این گروه به گروه‌های خوش مصرف است.[۱]

لازم به ذکر است با توجه به ضرورت عدم رخداد خاموشی در تابستان سال جاری، اجرای به موقع و صحیح طرح تغییر تعرفه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. در این راستا وزارت نیرو می‌تواند علاوه بر قبوض برق از ابزارهای دیگری برای اطلاع‌رسانی به مردم و حتی تاثیرگذاری بیشتر در اصلاح مصرف استفاده کند.

استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌های پربازدید، ساخت موشن گرافیک‌های جذاب، اطلاع‌رسانی به مشترکین پرمصرف از طریق پیامک با همکاری وزارت ارتباطات و اعلام میزان پیک مصرف هر روز از طریق تلویزیون برای اثرگذاری بر مصرف مشترکین از جمله این اقدامات است.

پینوشت:

[۱] خبرگزاری فارس، کد خبر:۱۳۹۸۰۱۱۹۰۰۰۳۳۳

انتهای پیام/ تعرفه‌گذاری انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.