۱۰ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۶۲۷۱ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰ دسته : خبر, نظام مالی, وام ازدواج
۸

بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای به بانک ها، از آغاز پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به زوجین خبر داد. بر اساس این بخشنامه، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج باید در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک ها قرار بگیرد.

به گزارش مقاومتی نیوز روز گذشته بانک مرکزی بخشنامه اجرای وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی را به بانک ها ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است:

براساس بند الف تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور مقرر شده است که «به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوجهایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۱‏/۱‏/۱۳۹۶ می باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند، با اولویت نخست پرداخت کند. تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوجها در سال ۱۳۹۸ سیصد میلیون (۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت پنجساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. بانک مرکزی می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرد.»

طبق بخشنامه بانک مرکزی، با توجه به تبصره مورد اشاره موارد زیر  لازم است توسط شبکه بانکی مدنظر قرار گیرد:

۱- پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار دارد.

۲- تمامی بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی ملزم به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری بوده و مبلغ تسهیلات مذکور برای هر یک از زوجین به میزان ۳۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت پنج ساله (۶۰ ماهه) و نرخ کارمزد ۴ درصد می‌باشد.

۳- با عنایت به مفاد ماده ۵۰ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در قانون مذکور، مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی (مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال و با رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات مذکور) می باشد.

۴-رعایت سایر شرایط و ضوابط مندرج در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جهت دریافت تسهیلات مذکور الزامی است. همچنین سهمیه در نظر گرفته شده جهت آن بانک متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/ نظام مالی

 1. با سلام خسته نباشید لطفا بخشانه وام ازدواج ۳۰ملیونی رو به بانک هایه صادرات بدید

  ۲۷
 2. سلام بانک ملت در تبریز اظهار می نماید که هنوز وام اذدواج ۳۰۰ میلیون ریال به بانک ابلاغ نشده

  ۰۱۱
 3. سلام
  بعداز تکمیل ثبت نام به بانک تجارت معرفی شدم وشعبه هم تعیین کردند ولی رییس شعبه اعلام میکنه به ما ابلاغ نشده و ازپرداخت وام ازدواج سر باز میزنند
  چکارباید بکنم ؟
  چه کسی ازمن دفاع میکنه ؟
  میگن بانک مرکزی یه چیز کلی گفته ولی ما از بانک تجارت دستور میگیریم ...

  ۰۷
 4. مردم مسخره شما نیستن با این شرایط دارن ازدواج میکنن بعد شما هیچ کدوم پیگیری نمی‌کنین یه مشت مفت خور دور هم جمع شدین ما پول لازمیم خونه ۵۰۰ملیونه ۵۰متریش لطفا من تقاضا وامو زیادتر کنین با شرایط آسون هم بدین درصد سودش مهم نیس زود بدین مردم کارشون را بیفته

  ۰۶
 5. مردمو به چشم گوسفند نگا نکنین تو بانکا خجالت آوره دولتمون پولی ک خودمون بهش دادیمو بهمون نمی‌ده این همه می‌فروشید و می‌خورید به کجا رسیدید ک الان برای یه وام ازدواج جونتون در اومده

  ۱۶
 6. سلام امروز وام ازدواج برام بعد کلی دوندگی واریز کرده بانک ملی ولی یک میلون و دویست هزار تومن از وام ۳۰میلیون کسر کرده ه عنوان کارمزد بانک در طی ۶۰ماه که باید قسط بدم ۵۰۰که اصل وا هست۲۰هزار تومان هم کارمزد که جمع کارمزد در طی این۶ماه میشه ۱۲۰۰۰۰۰تومان دقیقا همون مبلغی که اول کسر کردن یعنی دو بار از ما کارمزد می گیرن به نظرتون این دزدی نیست؟؟؟؟

  ۰۳
 7. باسلام الان چهار ماهه واسه وام ازدواج ثبت نام کردیم ولی هنوز تو تعیین نوبت شعبه ایم.چه کسی پاسخگوی ماهاهستش اگه ما جوان ها به این پول نیاز نداشتیم که هبچ وقت ثبت نام نمیکردیم.

  ۱۲
 8. کارمزد قرض الحسنه ۴درصد در هر سال به میزان مانده بدهی می‌باشد بنابراین در ۵سال شما کارمزدهای مختلفی را پرداخت میکنید واصل وام نیز در ۵۵قسط دیگر تقسیط میشود احتراما شرایط وام قرض الحسنه بسیار عالی و شما مختارید که بگیرید یا نگیرید ونوبت را به فر بعدی واگذارید. متشکرم

  ۰۰


جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.