۰۹ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۷۸۸۲ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲ دسته : گفتگو, نفت و انرژی
۰

کرم پور گفت: هرکدام از نمایندگان که تمایل داشته باشند می توانند با مراجعه به کمیسیون انرژی و معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات مجلس، از متن قرارداد نفتی با توتال با خبر شود.

کوروش کرم پور، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی (مقاومتی نیوز)، از امکان دسترسی نمایندگان مجلس به متن قرار داد وزارت نفت با شرکت توتال خبر داد.

کرم پور گفت: طبق قانون مصوب مجلس متن قرارداد توتال محرمانه است. البته این بدین معنی نیست که این متن برای نمایندگان مجلس هم محرمانه باشد.

وی افزود: لذا هرکدام از نمایندگان که تمایل داشته باشند می توانند با مراجعه به کمیسیون انرژی و یا معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات مجلس، از متن قرارداد با خبر شوند.

کرم پور در حالی این اظهارات را داشت که چندی قبل حسن بهرام نیا عضو دیگر کمیسیون انرژی، در گفتگو با مقاومتی نیوز، دلیل «عدم تصویب اطلاعات مبادله شده با شرکت توتال در شورای عالی امنیت ملی» را «محرمانه نبودن این قرارداد» عنوان کرد.

گفتنی است براساس بر اساس بند ۸ ایرادات ۱۵ گانه‌ی رهبر انقلاب به مفاد قراردادهای ipc، وزارت نفت مکلف است تا قبل از ارائه اطلاعات میادین نفتی و گازی به شرکت های خارجی، آن را در شورای عالی امنیت ملی مطرح کند و پس از تصویب این شورا در اختیار شرکت های خارجی قرار دهد.

بررسی ها نشان می دهد که این مهم در مورد قرارداد با توتال صورت نپذیرفته است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.