۲۱ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۲۷۵۹۲ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴ دسته : غذا و کشاورزی, گفتگو
۰

حاتمیان با اشاره به انتخاب محمود حجتی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: علیرغم وجود ضعف هایی در وزارت کشاورزی از جمله مدیریت آب، عملکرد حجتی در خودکفایی برخی محصولات از جمله گندم و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی قابل دفاع بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی(مقاومتی نیوز)، از هنگام پایان انتخابات در روز بیست و نهم اردیبهشت مهمترین مسئله پس از انتظار برای تایید صحت انتخابات و برپایی مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهوری، معرفی اعضای کابینه جدید به مجلس شورای اسلامی برای تعیین اعضای دولت دوازدهم است.

بر اساس لیست ارائه شده به مجلس توسط دکتر روحانی رئیس جمهور دوازدهم، محمود حجتی برای سومین بار به عنوان وزیر جهاد کشاورزی به مجلس پیشنهاد شده است.

کارشناسان کشاورزی از عملکرد حجتی راضی هستند

عبدالله حاتمیان، نماینده مردم درگز و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب مجدد وزیر جهاد کشاورزی به این سمت، گفت: این صحبت من چکیده جلسات متعددی است که با کارشناسان کشاورزی داشته ایم و در این جلسات به این نتیجه رسیده ایم که مهندس حجتی مدیر بسیار موفقی بوده است.

خودکفایی گندم، نقطه قوت کارنامه وزیر کشاورزی

وی افزود: در بسیاری از موارد عملکرد ایشان عالی بوده است؛ مثلا در زمینه ارتقاء سطح مکانیزاسیون کشاورزی، تولید و خودکفایی محصولات کشاورزی از جمله گندم و در زمینه اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار عملکرد حجتی قابل دفاع است.

در مدیریت آب اقدامات قابل توجهی انجام نشده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود برخی ضعف ها در طول این چهار سال، گفت: مثلا در حوزه منابع طبیعی و جنگلداری خوب کار نشده است چون آینده آب مملکت به انجام کارهای آبخیزداری و آبخوان داری بستگی دارد. درست است که آن دوستان هم بحث بودجه را وسط می کشند اما در نهایت ما باید خروجی ها را ببینیم.

وی ادامه داد: انتظارم به عنوان یک کارشناس این است که ما بیایم اقدامات آبخیزداری انجام بدهیم تا قنات هایی که در حال خشک شدن هست دوباره زنده شوند، متاسفانه عملکرد وزراتخانه جهاد کشاورزی در زمینه آبخیزداری و آبخوان داری بسیار ضعیف بوده است.

نماینده مردم دره گز در مجلس شورای اسلامی در مورد سایر ضعف های وزارت جهاد کشاورزی در دوره گذشته، گفت: در حوزه دامپزشکی نیز ضعف وجود دارد، اشکالی دیگری که در وزارتخانه محسوس هست این است که ۷ معاون از ۸ معاون مهندس حجتی بازنشسته شده اند و نیروی چابک و چالاک و تازه نفسی در معاونت وجود ندارد.

جوانگرایی، کار مهم حجتی در دولت دوازدهم

حاتمیان در پایان گفت: به نظر من یکی از کارهای اساسی مهندس حجتی در صورت انتصاب به عنوان وزیر این است که به چابک سازی و جوانگرایی در وزارت جهاد کشاورزی روی آورد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.