۳۰ بهمن ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۹۵۶۸ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸ دسته : خبر خارجی, نظام مالی
۰

به دلیل عدم اطمینان سرمایه‌داران از توانایی ترامپ در تحقق برنامه‌هایی همچون اصلاح نظام بانکی و نظام مالیاتی و افزایش هزینه‌های توسعه زیرساخت در این کشور، سرمایه‌داران از بازارهای مالی آمریکا ناامید شده و تمایلی به وارد کردن سرمایه خود به این بازارها ندارند.

به گزارش مقاومتی نیوز درحال حاضر به دلیل بلاتکلیف ماندن وعده‌های انتخاباتی ترامپ وضعیت عدم ثبات بر بازارهای مالی آمریکا حاکم شده است. در چنین شرایطی سرمایه‌داران تمایلی به وارد کردن سرمایه‌های خود به بازارهای بورس و اوراق قرضه آمریکا ندارند و این بازارها با کاهش ارزش مواجه شده است.

بسیاری از شاخص‌های بازار بورس در آمریکا در روزهای اخیر وضعیت مطلوبی ندارند. شاخص دلار آمریکا نیز که از زمان آغاز به کار ترامپ یک جهش نسبی را تجربه کرده بود، دوباره کاهش یافته و به زمان انتخابات نزدیک شده است.

در حال حاضر در آمریکا اغلب رسانه‌های و مردم سرگرم بررسی ابعاد پرونده اخراج رئیس اف بی آی از سوی ترامپ و ارتباط این پرونده با روسیه هستند. این مسئله نیز به نوعی خود بر بی ثباتی بازارهای مالی آمریکا افزوده است.

ترامپ در زمان انتخابات شعارهای متعددی داده بود که گمان میرفت با عملیاتی شدن آن‌ها نرخ رشد اقتصادی آمریکا بالا برود و این مسئله سرمایه‌داران را به ورود سرمایه به بازارهای مالی آمریکا ترقیب کرده بود. با اینحال در روزهای اخیر و در پی عدم توانایی ترامپ در عملیاتی کردن وعده‌های خود همچون اصلاح نظام بانکی و پولی و افزایش هزینه‌های زیرساختی، سرمایه‌داران از بازارهای مالی آمریکا نا امید شده‌اند.

منبع: رویترزجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.