۱۰ آبان ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۹۴۹۳ ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان با اشاره به شروع ساخت سومین خط انتقال ایران-ارمنستان در چند هفته آتی گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۰ ساخت این‌خط به پایان برسد، امری که باعث خواهد شد تا صادرات گاز ایران به ارمنستان در مقابل دریافت برق از کشورمان افزایش یابد‌.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، بزودی عملیات ساخت سومین خط انتقال برق ایران- ارمنستان آغاز خواهد شد.

سورن پاپیکیان وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت های ارمنستان و رئیس ارمنی کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور در این رابطه گفت: تا دو هفته دیگر یک گروه شامل شصت نفر از متخصصان و کارشناسان ایرانی برای ساخت این خط به ارمنستان اعزام خواهد شد.

افزایش تهاتر گاز طبیعی و انرژی الکتریکی

وی در جلسه پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس ملی ارمنستان همچنین گفت: انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۲۰ ساخت سومین خط انتقال ارمنستان و ایران به پایان برسد، امری که باعث خواهد شد تا صادرات گاز ایران به ارمنستان در مقابل دریافت برق از کشورمان افزایش یابد‌.

پاپیکیان‌ با‌ تاکید بر اهمیت گسترش روابط ایران و ارمنستان، گفت: دو کشور بویژه در حوزه انرژی در تلاشند همکاری های خود را گسترش دهند‌.

ارمنستان پل ارتباطی ایران و اوراسیا

وی گسترش همکاری های اتحادیه اورآسیا و ایران را مهم توصیف کرد و گفت: ارمنستان به عنوان پل ارتباطی ایران و این اتحادیه و برای گسترش روابط تجاری با ایران در دو سال گذشته تلاش بسیاری کرده است.

رئیس ارمنی کمیسیون همکارهای اقتصادی ایران و ارمنستان تصریح کرد: نوسازی جاده های منتهی به ایران و مدرن سازی گمرک مقری در مرز دو کشور با تجهیزات پیشرفته از جمله اقداماتی است که در این‌جهت صورت می گیرد.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.