۱۱ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۶۰۶۴ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰ دسته : خبر, ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی, نظام مالی
۰

اولین پیش نشست از ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، با موضوع «ارزیابی طرح بانکداری مجلس از منظر سیاست پولی» روز دوشنبه ۷ بهمن ماه برگزار می‌شود. ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «نظام بانکی در خدمت تولید» ۲۹ بهمن ماه سال جاری در سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی برگزار خواهد شد.

به گزارش مقاومتی نیوز در ادامه برگزاری پنج همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان «نظام بانکی در خدمت تولید» ۲۹ بهمن ماه سال جاری همزمان با سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی، شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی و کمیته اقتصاد مقاومتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با همکاری دیگر نهادها از جمله مرکز پژوهش‌های مجلس و برخی دستگاه‌های دولتی برگزار می شود. دبیرخانه این همایش نیز در مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

در همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

۴ محور ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

رویکرد این همایش سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی نماید. در سال جاری موضوع نظام بانکی به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن ۴ محور در نظر گرفته شده است.

«ظرفیت پول در اقتصاد»، «نقش هدایت اعتبار در رونق تولید»، «جایگاه بانک مرکزی در تقویت تولید» و «عملکرد بانک‌ها در حمایت از تولید»، ۴ محور مذکور است. پیش از برگزاری همایش نیز نشست هایی در هر یک از محورها جهت تدقیق مباحث تشکیل می شود.

اولین پیش نشست از ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

اولین پیش نشست از این همایش، به محور جایگاه بانک مرکزی در تقویت تولید و موضوع «ارزیابی طرح بانکداری مجلس از منظر سیاست پولی» می پردازد. میزبان این پیش نشست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و مکان برگزاری آن سالن امام خمینی مرکز پژوهش های مجلس خواهد بود.

در این نشست، دکتر سید علی روحانی مدیرکل دفتر اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، دکتر کامران ندری عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، دکتر علی سعدوندی اقتصاددان و کارشناس بانکداری و تأمین مالی، دکتر حسین درودیان مدرس اقتصاد دانشگاه تهران و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی و مهدی حسینی دولت آبادی مدیر گروه بازارهای مالی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور خواهند داشت که در تاریخ دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار می شود، برای کارشناسان و پژوهشگران و عموم علاقه مندان این حوزه با هماهنگی امکانپذیر است.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

گفتنی است مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی به عنوان دبیرخانه ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، از طریق سایت conf.pmecenter.ir و شماره تماس ۷۷۲۴۰۵۸۸-۰۲۱ پاسخگوی متقاضیان برای شرکت در این نشست و پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

کمیته علمی ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

کمیته علمی این همایش را آقایان دکتر نصیری اقدم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) ، دکتر ندری عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر شریف زاده عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر روحانی مدیرکل دفتر اقتصادی مرکز پژوهش ها مجلس و دکتر درودیان مدرس اقتصادی دانشگاه تهران تشکیل می دهند.

همچنین پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی ۲۹ بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه علم و صنعت ایران با موضوع «انرژی؛ پیشران اقتصاد ایران» برگزار گردید.

انتهای پیام/ نظام مالیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.