۱۱ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۵۴۹۲ ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷ دسته : گفتگو, نظام مالی, وام ازدواج
۰

یک مقام بانکی با اشاره به اینکه وام ازدواج کمترین میزان نکول و معوقات را در میان وام های بانکی داشته، گفت: میزان انحراف وام ازدواج در حداقل حالت ممکن و حدود نیم درصد بوده است. این درحالیست که وام های تولیدی یا خدماتی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد انحراف دارد.

یک مقام بانکی در گفتگو با مقاومتی نیوز در خصوص وضعیت وام ازدواج گفت: وام قرض الحسنه ازدواج کمترین میزان نکول و معوقات را در میان همه وام های بانکی داشته است.

وی افزود: با توجه به وثایق دریافتی و همچنین مبلغ اندک وام ازدواج و اقساط این، این تسهیلات کمترین میزان معوقه را دارد و از این منظر برای بانک ها مطلوب است.

این مقام بانکی ادامه داد: همچنین میزان انحراف وام ازدواج در حداقل حالت ممکن و حدود نیم درصد بوده است. این درحالیست که وام های تولیدی یا خدماتی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد انحراف دارد.

وی در خصوص معنی انحراف وام ازدواج گفت: ممکن است عده ای بگویند این وام باعث شده عده ای ازدواج صوری و اجباری داشته باشند که طبق بررسی و برآورد ما، این رقم حدود نیم درصد بوده که در نوع خود بی سابقه است و حالت بسیار مطلوبی را نشان می دهد.

انتهای پیام/ وام ازدواججهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.