۱۶ مرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۴۵۹۱ ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳ دسته : خبر, نظام مالی
۰

تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان گفته که افزایش وام ازدواج، باعث شده است کودک همسری افزایش یابد و افراد با سن و سال پائین، تن به ازدواج های اجباری بدهند. علاوه بر اینکه ازدواج در سنین پائین لزوما پدیده مذمومی نیست، از میزان تاثیر «افزایش وام ازدواج» بر آن نیز آمار مشخصی وجود ندارد و گفته معاون محترم وزیر بر مبنای مطالعات کارشناسی و آماری نبوده است. ضمن اینکه ریشه چنین مسئله ای در صورت وقوع، نه افزایش وام ازدواج بلکه نظام بانکی معیوب است.

به گزارش مقاومتی نیوز چندی پیش در رسانه ها از زبان تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مطرح شده بود که افزایش وام ازدواج طی سال های اخیر، منجر به وقوع پدیده ای تحت عنوان ازدواج های صوری شده است؛ در واقع عده ای برای دریافت وام ازدواج، به دنبال ازدواج صوری هستند.

امروز نیز ایشان در گفتگو با ایسنا مطرح نموده اند که افزایش وام ازدواج باعث شده است کودک همسری افزایش یابد و افراد با سن و سال پائین تن به ازدواج های اجباری بدهند.

هرچند ازدواج در سنین پائین لزوما پدیده مذمومی نیست، از میزان تاثیر افزایش وام ازدواج بر آن نیز آمار مشخصی وجود ندارد و گفته معاون محترم وزیر بر مبنای مطالعات کارشناسی و آماری نبوده است. ریشه چنین مسئله ای در صورت وقوع، نه افزایش وام ازدواج بلکه نظام بانکی معیوب است.

در واقع زمانی که یک جوان برای دریافت یک وام خُرد چاره ای جز ازدواج اجباری به هر شکل مورد امکان ندارد، باید روی انتقاد را به سمت نظام بانکی برد که چنین شرایطی را فراهم نکرده است. در صورتی که جوانان بتوانند برای رفع نیازهای خود از جمله راه اندازی کسب و کار، خرید وسایل مورد نیاز و … به راحتی وام دریافت کنند، چنین مسائلی رخ نخواهد داد.

آمارهای بانکی حاکی از آن است که وام های خُرد از جمله وام ازدواج، کمترین میزان نکول و معوقات را دارد و از این منظر نیز برای بانک ها بهینه است.

انتهای پیام/ نظام مالیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.