۱۱ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۴۳۹۲ ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

در نشست وزیر نیرو با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، درباره موضوعاتی همچون واردات برق از جمهوری آذربایجان برای پیک تابستان ۹۹ و ترانزیت برق آذربایجان به کشورهای منطقه گفتگو شد. در این نشست وزیر نیرو درباره ارتباط الکتریکی دو کشور گفت: اکنون ارتباط برقی میان دو کشور وجود دارد، ولی با همگام کردن شبکه برق ایران و آذربایجان در پی اهداف بزرگتری در زمینه توسعه تبادلات انرژی هستیم.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان وزیر نیرو در نشست با شاهین مصطفی‌یف، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان طی سخنانی همگام (سنکرون) سازی شبکه برق ایران و آذربایجان را موضوع بسیار مهمی دانست و افزود: با وجود اینکه در حال حاضر نیز ارتباط برقی میان دو کشور وجود داشته و امکان تبادل انرژی داریم، ولی با همگام سازی شبکه برق ایران و آذربایجان در پی اهداف بزرگتری در زمینه توسعه تبادلات انرژی هستیم.

وی ادامه داد: بسترهای بسیار مناسبی برای گسترش همکاری در زمینه تهاتر انرژی بین ایران و آذربایجان وجود دارد که باید در کارگروه‌های کارشناسی بررسی و نتایج آن عملیاتی شود.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و رئیس آذری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و آذربایجان در این نشست با اشاره به تعاملات بسیاری مناسبی که میان دو کشور وجود دارد، گفت: در طی چهار سال اخیر روسای جمهور دو کشور ۱۲ ملاقات با یکدیگر داشته که این نشست‌ها منجر به امضای اسناد مهم همکاری شده است.

افزایش ۵۰ درصدی شرکت‌های ایرانی در آذربایجان 

شاهین مصطفی‌یف با اشاره به افزایش سه برابری حجم مبادلات میان دو کشور گفت: براساس ارزیابی صورت گرفته تعداد شرکت‌های ایرانی حاضر در آذربایجان نیز ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با تاکید بر اینکه در طی سال‌های اخیر شاهد توسعه گردشگری میان ایران و آذربایجان بوده‌ایم، ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته در طی این مدت همکاری‌ در بخش‌های مختلف به ویژه انرژی نیز بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش، طرفین در این نشست درباره ادامه قرارداد واردات برق ایران از جمهوری آذربایجان برای پیک تابستان ۹۹ و همکاری در زمینه ترانزیت برق آذربایجان به کشورهای منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

همچنین در این دیدار مقرر شد کارگروه مشترک دو کشور برای بررسی تهاتر انرژی و تهیه مدل اقتصادی برای ادامه این همکاری تشکیل شود.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.