۱۷ مرداد ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۳۳۵۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به جلسه بررسی طرح یک شوری بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف در این کمیسیون گفت: اگر این طرح تصویب شود برق مصرفی این مشترکان رایگان خواهد شد؛ که این مهم خلاف ماده ۱۳۸ آیین نامه داخلی مجلس و ۷۵ قانون اساسی است و به همین دلیل به اتفاق آراء رد شد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سکینه الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه دوشنبه ۲۰ آبان ماه کمیسیون انرژی از بررسی طرح یک شوری بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف با حضور مسئولان و کارشناسان وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر داد.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح یک شوری بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف در کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی‌کننده این طرح رد شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس توضیح داد: ۳۶ میلیون مشترک برق در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۹ میلیون مشترکان خانگی هستند. ۸۵ درصد برق مصرفی آن‌ها زیر الگوی مصرف است (الگوی مصرف زیر ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه است) لذا اگر طرح بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف تصویب شود برق مصرفی این مشترکان رایگان خواهد شد که این مهم خلاف ماده ۱۳۸ آیین نامه داخلی مجلس و ۷۵ قانون اساسی خواهد بود به همین دلیل به اتفاق آراء رد شد.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.