۱۲ فروردین ۱۳۹۹

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۱۰۰۳۸۶ ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵ دسته : باشگاه خبرنگاران, تولید و اشتغال, گفتگو
۰

تولیدکننده و کارآفرین استان اردبیل با بیان اینکه حمایت غیرهوشمندانه دولت از صنایع، خلاقیت و نوآوری تولیدکنندگان را کاهش می‌دهد، تصریح کرد: دولتمردان بایستی با تصویب قوانین و مقررات کارگشا و حذف قوانین و مجوزهای مزاحم، اشتباهات گذشته را جبران نمایند. 

به گزارش عادله جوادزاده خبرنگار استان اردبیل مقاومتی نیوز جمعی از کارآفرینان بر این باورند که چتر حمایتی دولت نباید تولیدکنندگان را از تلاش بیشتر و رقابت تنگاتنگ در عرصه تولید غافل کند، بلکه صنعتگران و تولیدکنندگان باید خطر رقیب را بیخ گوش خود احساس کنند تا بدون اینکه کوتاهی و قصوری در عرصه رقابت‌های تولیدی و صنعتی داشته باشند، با توانی مضاعف در این عرصه حاضر شوند.

دولت نباید صنایع را به حمایت‌های نابجا عادت دهد

یعقوب عباسی تولیدکننده و کارآفرین اردبیلی در گفتگو با مقاومتی نیوز اظهار کرد: تولیدکنندگان ما امروز در حقیقت جهاد با نفس کرده و با تمام وجود در برابر تحریم‌های دشمنان شبانه‌‌روزی در سنگر تولید حضور دارند اما کوچکترین غفلت آنها اسباب شکست سهمگینی را به وجود می‌آورد.

وی یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان را  صادرات محصولات اعلام و خاطرنشان کرد: اگر به شکل درست و اصولی تولید و صادرات را انجام ندهیم در چنبره مشکلات متعدد گرفتار می‌آئیم و در حال حاضر نیز مسئولان گمرک و حوزه تجارت نیز کمترین حمایتی را انجام نمی‌دهند.

این تولیدکننده اردبیلی بیان کرد: ما در واحد تولیدی خودمان با اشتغال ۳۸۵ نفر محصولات متنوعی را تولید می‌کنیم و در تولید درب ملامینه و ورق HPV ضمن تامین نیاز داخلی، کشور را از وابستگی نجات دادیم و در حال رقابت با محصولات کشور ترکیه هستیم.

حمایت غیرهوشمندانه دولت از صنایع خلاقیت تولیدکنندگان را کاهش می‌دهد

عباسی یکی از علل درجا زدن کشور را در بخش صنعت حمایت غیرهوشمندانه دولت از صنایع دانست و گفت: دولت باید این چتر حمایتی را به حداقل برساند و اجازه دهد تولیدکنندگان به جای وابستگی به این حمایت‌ها به دنبال خلاقیت و نوآوری بیشتر باشند.

وی با انتقاد از عملکرد مدیران دولتی در عدم مدیریت صحیح در عرصه های صنعتی، تصریح کرد: دولتمردان بایستی با تصویب قوانین و مقررات کارگشا و حذف قوانین و مجوزهای مزاحم، اشتباهات گذشته را جبران نمایند.

اشتغال بخش گردشگری پایدارتر است

تولیدکننده اردبیلی یکی از ظرفیت‌های بی‌نظیر این استان را گردشگری اعلام کرد و گفت: ما در دامنه سبلان با احداث تله کابین به راحتی می‌توانیم هم اشتغال تولید کنیم و هم به افزایش سرانه درآمدی مردم کمک کنیم.

عباسی در پایان اظهار کرد: علاوه بر استفاده از ظرفیت های صنعت گردشگری بایستی توجه ویژه ای به صنایع تبدیلی بخش کشاورزی کرد تا اشتغال بیشتری ایجاد شود.

انتهای پیام/ تولید و اشتغالجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.