۲۴ مهر ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۹۱۱۹۶ ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

وزیر نیرو با یادآوری مصرف بیش از حد برق در تابستان سال گذشته گفت: سال گذشته بیش از ۴ هزار مگاوات از مصرف برق در زمان پیک را دستگاه‌های سرمایشی در ادارات مصرف کرده بودند. وی با اشاره به اینکه امسال تدابیر ویژه‌ای برای کنترل مصرف برق در ادارات خواهیم داشت، اعلام کرد: سالانه ۳۰۰ هزار کولر گازی وارد کشور می‌شود که ۷۰ درصد آن استاندارد نیست، این نقطه ضعفی در کشور است.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان وزیر نیرو در نشست با مجمع نمایندگان و استاندار خراسان شمالی با انتقاد از مصرف بیش از حد برق در ادارات دولتی برای وسایل سرمایشی گفت: تدابیر ویژه‌ای برای کاهش مصرف برق ادارات در تابستان ۹۸ داریم.

سرانجام طرح آمایش سرزمینی بعد از چهل سال

وزیر نیرو در بخشی از سخنان خود با ابراز اینکه نباید به‌طور صددرصدی شاخص‌ها را ملاک عمل قرار داد، ابراز گلایه‌مندی کرد و گفت: باور بنده این است که خیلی اعتقاد به مقایسه‌های استانی بر اساس شاخص‌ها ندارم، دلیلش هم این است که از لحاظ منابع طبیعی کشور دچار تعادل نیست. دو سوم بارش‌ها در کمتر از یک‌سوم خاک ما نازل می‌شود و این موارد بی‌تأثیر نیستند.

وی خطاب به مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: امیدواریم بعد از ۴۰ سال مجلس طرح آمایش سرزمینی را ارائه بدهد تا مشکلات این حوزه برطرف شود، طبق آخرین وعده‌ای که جناب نوبخت دادند این طرح تابستان امسال به سرانجام خواهد رسید.

اردکانیان با تأکید بر اینکه استان‌های مرزی در ویترین کشور قرار دارند گفت: باید تمامی امکانات و اعتبارات به‌کار گرفته شود تا در استان‌های مرزی دچار کمبود و نقائص در حوزه زیرساخت‌های آب و سایر شاخص‌ها نباشیم. تمامی توجیهات این طرح ارائه شده و وظیفه خود می‌دانیم که آن را اجرا کنیم.

وزیر نیرو راجع به مشکلات استان گفت: سه میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل برخی از طرح‌های استان به‌زودی محقق خواهد شد. همچنین سد بیدواز و علاج‌بخشی آن از اولویت‌های وزارت نیرو است.

وی در ادامه افزود: در خصوص مشکلات موجود در حریم بستر رودخانه‌ها و چاه‌های غیرمجاز خراسان شمالی زودتر به سازگاری می‌رسیم که مشکل و فشار از روی مردم کاهش پیدا کند. تخصیص‌ها انجام شده و منتظر ابلاغ هستیم.

۷۰ درصد کولرهای گازی وارداتی غیراستاندارد هستند

اردکانیان با یادآوری مصرف بیش از حد برق در تابستان سال گذشته گفت: تابستان پارسال پیک مصرف برق ۵۷ هزار مگاوات بود که ۲۳ هزار مگاوات آن مربوط به وسایل سرمایشی بود.

از این مقدار بیش از ۴ هزار مگاوات را دستگاه‌های سرمایشی در ادارات مصرف کرده بودند. تدابیر ویژه‌ای برای کنترل مصرف برق در ادارات خواهیم داشت.

وزیر نیرو گفت: سالانه ۳۰۰ هزار کولر گازی وارد کشور می‌شود که ۷۰ درصد آن استاندارد نیست، این نقطه ضعفی در کشور است.

انتهای پیام/ نفت وانرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.