۳۱ مرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۹۴۲۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵ دسته : دولت و حاکمیت, گفتگو
۰

یک مقام مسئول در مجلس گفت: عملکرد مجلس در برابر تحریم ها عملکرد قابل دفاعی نیست؛ طی این مدت مجلس طرح های بی فایده متعددی مانند طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر تحریم ها را تصویب کرده که خود نمایندگان هم می دانند صرفا یک اقدام نمایشی است. در مقابل طرح های کلیدی مثل مالیات بر عایدی سرمایه یا طرح راه‌اندازی پتروپالایشگاه‌ها وضعیت مشخصی ندارد.

یک مقام مسئول در مجلس در گفتگو با مقاومتی نیوز در خصوص عملکرد مجلس شورای اسلامی در شرایط تحریم گفت: مجلس واقعا در برابر تحریم نمره منفی می گیرد چون طرح های بی فایده را تصویب اما طرح های کلیدی را متوقف کرده است.

وی افزود: طرح هایی مثل طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا، طرح تروریستی خواندن نیروهای نظامی آمریکا، طرح های پولی و ارزی مرتبط و … اقداماتی بوده که مجلس طی ماه های اخیر انجام داده است؛ اما این طرح ها و قوانین، بی خاصیت است و اثری بر بهبود وضعیت اقتصادی کشور و مدیریت آثار تحریم ندارد.

این مقام مسئول اضافه کرد: مجلس این فعالیت ها را انجام می دهد تا نمایش دهد که دارد کار انجام می دهد، اما خود نمایندگان هم می دانند که این طرح ها کارکردی ندارد و به کتابخانه های دستگاه ها می رود.

وی اضافه کرد: در مقابل طرح های مهم و کلیدی در مجلس متوقف شده یا در انتهای صف قرار دارد. به عنوان مثال می‌توان به طرح مالیات بر عایدی سرمایه اشاره کرد که کمیسیون اقتصادی آن را متوقف کرده است و اجرای آن، وضعیت بازار مسکن را بهبود می دهد. نمونه ای دیگر طرح تاسیس پتروپالایشگاه است که در میان انبوه طرح های موجود در صف مجلس، در آخر صف قرار گرفته است.

این مقام مسئول در پایان گفت: این وضعیت به ساختار مجلس بر نمی گردد بلکه مستقیما مرتبط با رئیس مجلس است و ایشان باید برای بهبود این وضعیت تدبیر داشته و نسبت به آن پاسخگو باشد.

انتهای پیام/ دولت و حاکمیتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.