۰۱ مهر ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۷۳۵۵ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲ دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

دفتر بودجه و توسعه سرمايه‌گذاري توانير اعلام كرد: براي اولين بار منابع حاصل از واگذاري‌هاي صنعت برق به اين صنعت اختصاص يافته است. اين دستاورد در پي اخذ ابلاغيه تخصيص منابع حاصل از واگذاري نيروگاه منجيل در سال گذشته محقق شده است.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، دفتر بودجه و توسعه سرمايه‌گذاري معاونت برنامه‌ريزي و امور اقتصادي توانير طي گزارشي از اختصاص منابع حاصل از واگذاري‌ها به صنعت برق براي نخستين بار خبر داد.

اين دستاورد در پي اخذ ابلاغيه تخصيص منابع حاصل از واگذاري نيروگاه منجيل در سال گذشته محقق شده است.

اين گزارش مي‌افزايد: پيگيري و تعامل با سازمان برنامه و بودجه و تدوين بودجه صنعت برق به طوري‌كه تقريبا هيچ فعاليت ضروري در صنعت برق با موانع بودجه‌اي برخورد نكرده است، همچنين پيگيري و راهبري ۵۵ موافقت‌نامه سرمايه گذاري و كسب رتبه اول طرح‌هاي حوزه آب و برق وزارت نيرو در تكميل و مبادله موافقتنامه‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي كه در نهايت مجموع سرمايه‌گذاري درطرح‌هاي توسعه و بهينه‌سازي انتقال در سال ۹۶ بابيش از ۷۵ درصد رشد به حدود ۲۴ هزار ميليارد ریال بالغ شد، از ديگر دستاوردهاي شركت توانير به شمار مي‌رود.

قابل ذكر است، دفتر بودجه و توسعه سرمايه گذاري توانير با ارائه گزارش منابع و مصارف صنعت برق طي برنامه ششم توسعه به مراجع ذيربط و تلاش براي كاهش شكاف ميان قيمت تمام شده و قيمت تكليفي فروش برق، ضمن فراهم آوردن زمينه اصلاح جزيي در تعرفه‌هاي برق، همراهي مراجع تصميم گيري در زمينه اصلاح قيمت برق در مقاطع بعدي را نيز فراهم ساخته است.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.