۲۷ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۶۸۷۹ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰ دسته : خبر, فرهنگ و گفتمان
۰

مقام معظم رهبری در جمع پاسداران و خانواده های آن ها درخصوص تروریستی اعلام شدن سپاه از سوی آمریکا فرمودند: توطئه های آمریکایی ها علیه سپاه نشان دهنده نقش برجسته این نهاد در حوزه های مختلف است. آمریکایی های احمق از طریق فشار سیاسی، اقتصادی، تبلیغاتی، نظامی و غیره چهل سال است سعی در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی داشته‌اند ولی حتی در زمانی که ما هیچ چیز نداشتیم، نتوانستند کاری از پیش ببرند. امروز جمهوری اسلامی همه چیز دارد و روز به روز هم پیشرفت خواهد کرد.

به گزارش مقاومتی نیوز جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان به‌مناسبت روز پاسدار، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در این دیدار رهبر معظم انقلاب ضمن تاکید بر نقش برجسته سپاه در کشور فرمودند:

«سپاه، امروز یک دستگاه برجسته است در کشور؛ اگر مقابله‌ با دشمن است از لحاظ سیاسی، سپاه جلو است؛ اگر مواجهه‌ با دشمن است در میدان عملی و نظامی و عملیّاتی، سپاه جلو است؛ اگر این دشمن در داخل مرزهای ما، داخل کوچه و خیابان ما است، سپاه جلو است؛ اگر این دشمن در چند هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر در اطراف حرم حضرت زینب (س) است، باز هم سپاه جلو است.»

فَالَّذینَ کَفَروا هُمُ المَکیدون

ایشان همچنین خباثت ها و توطئه های آمریکایی ها علیه سپاه پاسداران را ناشی از نقش پررنگ و کارآمدی سپاه دانسته و تاکید کردند: «آنها کید میکنند، آنها به خیال خودشان علیه سپاه و در واقع علیه انقلاب و علیه کشور نقشه میکشند، امّا قرآن میگوید «فَالَّذینَ کَفَروا هُمُ المَکیدون». آن که در واقع دارد فریب میخورد، آن که دارد حرکت میکند به خیال اینکه به سمت قلّه میرود در حالی که دارد به سمت حضیض میرود، او «اَلَّذینَ کَفَروا» است؛ یعنی ترامپ، یعنی همین شیاطین، اشرار و احمقهای دُور و بَر نظام حاکمه‌ آمریکا؛ اینها هستند.»

ما امروز همه چیز داریم؛ دشمن هیچ غلطی نتوانسته و نمی‌تواند بکند

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ناتوانی دشمن در ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی از طریق فشار سیاسی، اقتصادی، حمله نظامی، تبلیغات، حمله نظامی امنیتی و غیره تصریح کردند:

«جمهوری اسلامی یک روز یک مجموعه‌ای بود که نه اقتصاد داشت، نه ارتش داشت، نه امکانات نظامی داشت، نه امکانات دیپلماسی داشت، نه بلد بود -سابقه نداشتیم؛ تازه داشتیم تجربه میکردیم- آن روز شما نتوانستید غلطی بکنید؛ امروز جمهوری اسلامی همه چیز دارد. نگاه نکنید به اینکه قیمت فلان کالا بالا رفته؛ خب بله، از این قضایا اتّفاق می‌افتد -یک مقداری بی‌توجّهی است، یک مقداری نابلدی است، یک مقداری هم خباثت دشمن است، موجب میشود که ناگهان مثلاً شما ببینید قیمت گوشت فلان [قدر] شد؛ اینها اتّفاقات است- امّا حرکت عظیم این انقلاب، حرکت عظیم جمهوری اسلامی، این باز شدنِ دستِ جمهوری اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا، اینکه آمریکا با همه‌ِ ادّعایش اعلام میکند میخواهد در مقابل جمهوری اسلامی بِایستید -که می‌ایستد و هیچ غلطی هم نمیتواند بکند- نشان‌دهنده‌ این است که روشی که آمریکا در این چهل سال در پیش گرفته، روش شکست‌خورده است، [منتها] این بی‌عقل‌ها باز دارند همان روش را تکرار میکنند.»

ما می خواهیم نظام اسلامی تشکیل دهیم

ایشان تاکید بر حماقت دشمنان را کافی ندانسته و تلاش همه جانبه برای ساختن نظام اسلامی را راه حل مشکلات دانسته و افزودند:

«ما میخواهیم یک نظامی، یک جامعه‌ای، بر اساس احکام الهی به وجود بیاوریم که در آن، هم سعادت دنیا هست، هم سعادت آخرت هست، هم پول هست، هم عزّت هست، هم قدرت مادّی هست، هم سلطه‌ بر همه‌ مناطق عمده‌ دنیا هست، هم معنویّت هست، هم توجّه هست.»

ایستادگی و بصیرت ملت، رمز اقتدار جمهوری اسلامی

ایشان بار دیگر فرضیه اراده جمهوری اسلامی برای ساخت بمب اتم را بی اساس دانسته و تسلط و قدرت جمهوری اسلامی را به دلیل موارد دیگری دانستند:

«دنیای اسلام برای این ملّت احترام قائل است به خاطر فداکاری‌اش، به خاطر ایستادگی‌اش، به خاطر بصیرتش. یک مجموعه‌ی در حدّ نصابِ لازم در این کشور وجود دارد که پای این حرف محکم ایستاده؛ معنای ایستادگی ملّت این است. اینکه شما می‌بینید یک نفری یک چرندی در یک روزنامه‌ای مینویسد یا خلاف مبانی حرف میزند یا فلان شبکه‌ فرض بفرمایید اینترنتی مِن باب مثال یک وسوسه‌ای را القا میکند، این تعیین‌کننده‌ مسیر ملّت ایران نیست؛ تعیین‌کننده‌ مسیر ملّت ایران همین حرکت اصلی است که دارد حرکت میکند به سمت جلو، و روزبه‌روز هم پیش‌تر خواهد رفت.»

جوانان و نوجوانان خود را برای آینده آماده کنند

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در پایان عمل برای خدا را نقش و وظیفه همگان دانستند و افزودند:«با خدا ارتباطمان را مستحکم کنیم و قوی کنیم. این راه را اولیای خدا باز کردند، امام باز کرده. امام به معنای واقعی کلمه یک عبد صالح بود، یک ولی بود. امام این جوری بود: مؤمن در راه خدا؛ همه‌ حقایق حوزه‌ دین برای دل این مرد واضح بود، روشن بود؛ دل سپرده بود به این راه و حرکت میکرد و میرفت. لذا آن روزی که این خبرها نبود و این همه جمعیّت نبود و حکومتی نبود و دولتی نبود و همه چیز دست دشمنها بود و دست رژیم پهلوی، آن روز رو کرد به رأس رژیم طاغوت، به آن طاغوت اصلی، او را توبیخ کرد، او را ملامت کرد، به او بد گفت؛ یعنی مسئله‌اش مسئله‌ خدا است. این راه همین جوری پیش خواهد رفت. ان‌َشاءالله جوانها نقش خودشان را بیابند، نوجوان‌ها ان‌شاءالله خودشان را آماده کنند، پدرها و مادرها جوانها و نوجوان‌ها را ان‌شاءالله برای آینده آماده کنند و همه خودشان را در صراط مستقیم ثابت‌قدم بدارند.»

انتهای پیام/ فرهنگ و گفتمانجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.