۰۵ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۳۴۵۳ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷ دسته : غذا و کشاورزی, گفتگو
۰

قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در انتقاد به طرح برخی از نمایندگان مجلس برای تشکیل مجدد وزارت بازرگانی اعلام کرد: تشکیل وزارت بازرگانی کمکی به اقتصاد کشور نخواهد کرد و دولت باید برای حل مشکلات کنونی، ادغام اصولی بازرگانی در وزارت صمت را پیگیری کند.

نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز با اشاره به طرح خلاف قانون برخی نمایندگان مجلس در خصوص احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: نباید کشور را هرچند وقت یکبار معطل طرح ادغام و تفکیک وزارتخانه ها کرد. چند سال قبل برای مدیریت یکپارچه تولید و تجارت در یک وزارتخانه، وزارت بازرگانی منحل و وظایف این بخش به وزارت صمت و جهاد کشاورزی واگذار شد.

وی افزود: ادغام بخش بازرگانی در وزارتخانه های تولیدی با توجه به بررسی عملکرد این وزارتخانه ها در سال های اخیر نشان دهنده نتایج مثبتی است. هر چند این وزارتخانه ها به صورت کامل نیز با یکدیگر ادغام نشدند.

رئیس مجلس مسئول پیگیری طرح تشکیل وزارت بازرگانی

قاضی پور با اشاره به طرح نمایندگان مجلس در خصوص احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: متاسفانه عده ای در مجلس به سردستگی رئیس مجلس به دنبال بازکردن مسیری برای واردات بهتر هستند. در همین راستا اکنون طرح اخیر نمایندگان مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی به سفارش آقای رئیس جمهور و پیگیری رئیس مجلس در حال بررسی در کمیسیون اجتماعی مجلس است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: طرح تشکیل وزارت بازرگانی در دو سال اخیر چندین بار در مجلس بررسی شده که هر بار نمایندگان مجلس برای جلوگیری از آثار منفی ایجاد وزارت بازرگانی و نیز حمایت از تولید داخلی با آن مخالفت کردند.

تکمیل فرآیندهای ادغام به جای تشکیل وزارت بازرگانی

قاضی پور با اشاره به اثرات مثبت ادغام وزارت بازرگانی در بخش های تولیدی گفت: علیرغم آنکه وزیر صنعت، معدن و تجارت در سال های گذشته حرفه ی بازرگانی داشت اما نتایج قابل قبولی از ادغام این وزارتخانه ها در بخش کشاورزی بدست آمد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ادغام وزارت بازرگانی در وزارت صنعت همچنان به صورت کامل انجام نشده است و دولت باید در سال های آینده به جای تفکیک این وزارتخانه ها، ادغام اصولی تر آن ها را پیگیری کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت و مجلس برای بهبود وضعیت معیشت مردم در برهه کنونی نباید به دنبال اصلاح ساختارهای دولت باشند. برای بهبود وضعیت توزیع کالاهای اساسی نیز می توان کالابرگ الکترونیکی بین مردم توزیع کرد تا هر فرد بر اساس سهمیه خانوار اقدام به خرید کالا نماید.

انتهای پیام/ غذا و کشاورزیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.