۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۳۳۰۹ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱ دسته : غذا و کشاورزی, گفتگو
۰

محمودزاده نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، ضمن انتقاد از طرح برخی نمایندگان مجلس برای احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: تفکیک وزارت بازرگانی نتیجه ای جز به حاشیه رفتن تولید داخلی و گسترش واردات نخواهد داشت؛ برای رفع مشکلات تنظیم بازار لازم است ساختارهای وزارت صمت متناسب با شرایط ادغام تغییر کند.

جلال محمودزاده نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با مقاومتی نیوز با انتقاد از طرح برخی نمایندگان مجلس برای احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: تشکیل این وزارتخانه باعث به حاشیه رانده شدن تولیدات داخلی خواهد شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس در سال ۹۱ برای افزایش هماهنگی میان تولید و تجارت بخش بازرگانی را در وزارتخانه های تولیدی ادغام کرد. ادغام بخش بازرگانی در وزارت جهاد کشاورزی دستاوردهای بسیاری نظیر خودکفایی در تولید محصولات اساسی نظیر گندم و بهبود تراز منفی بازرگانی این بخش درپی داشت که باعث صرفه جویی بسیاری در منابع ارزی شد.

به حاشیه رفتن تولید و رونق واردات نتیجه احیای مجدد وزارت بازرگانی

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خاطر نشان کرد: تفکیک وزارت بازرگانی از وزارتخانه های تولیدی باعث افزایش واردات شده و تولید داخلی را به حاشیه خواهد راند که با توجه به شرایط تحریمی فعلی امری بسیار خطرناک است.

محمود زاده گفت: برخی با بهانه تراشی، اشکالات خود در امر سیاست گذاری و  نظارت را تقصیر ادغام بخش بازرگانی در وزارتخانه های تولیدی عنوان می کنند؛ این در حالیست که ادغام بخش بازرگانی در وزارتخانه های تولیدی دستاوردهای بسیار بزرگی داشته است.

وی اظهار داشت: در زمان وجود وزارت بازرگانی سابق نیز مشکلات بسیاری در تنظیم بازار محصولات اساسی پیش می آمد که نتیجه این مشکلات و ضرورت یکپارچه سازی مدیریت تولید و بازار، باعث انحلال وزارت بازرگانی شد.

لزوم اصلاح ساختارهای وزارت صمت به جای تشکیل وزارت بازرگانی

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: احیای مجدد وزارت بازرگانی بازگشت به عقب محسوب می شود و مشکلات کنونی تنظیم بازار محصولات اساسی را حل نخواهد کرد. برای بهبود وضعیت تولید و تامین محصولات اساسی باید ساختارهای فعلی وزارت صمت و جهاد کشاورزی با توجه به شرایط موجود اصلاح و تکمیل شود.

وی در پایان گفت: با وجود گذشت حدود ۱۰ سال از زمان ادغام بخش بازرگانی در وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی، اما ساختارهای وزارت صمت متناسب با شرایط جدید اصلاح نشده است.

انتهای پیام/ غذا و کشاورزیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.