۳۱ مرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۸۲۳۰۲ ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶ دسته : خبر, نفت و انرژی
۰

به گفته اردکانیان وزیر نیرو، تعرفه برق مشترکین پرمصرف تا پایان سال افزایش خواهد یافت؛ بدین ترتیب، بحران خاموشی در سال آتی مدیریت خواهد شد و یارانه پنهان انرژی نیز به نفع عموم مردم حذف می شود.

به گزارش مقاومتی نیوز رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی‌ های تجدید پذیر و بهره‌­وری انرژی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال علاوه بر ۶۰ شرکت داخلی ۹ شرکت خارجی از شش کشور دنیا در نمایشگاه حضور دارند.

وزیر نیرو درباره برنامه این وزراتخانه برای صادرات برق نیز افزود: برای تولید یا فروش برق به وزارت نیرو یا صادرات به کشور‌های همسایه منابع مالی تا حدی در شرایط بهتری قرار دارد و برنامه داریم که شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری کرده‌اند با اطمینان خاطر بیشتری به فعالیت ادامه دهند.

تعرفه برق مشترکین پرمصرف به نفع عموم مردم تغییر می‌کند؟

اردکانیان همچنین درباره افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها اظهار داشت: قطعاً افزایش تعرفه مشترکین پرمصرف تا پایان سال اعمال می‌شود.

با توجه به صحبت های وزیر نیرو، به نظر می­‌رسد که تعرفه برق پرمصرف ها در هیات دولت تصویب شده و تنها ابلاغیه آن به طول انجامیده است. طرحی که مورد تایید نظر کارشناسان، مرکز پژوهش های مجلس و حتی ۸۰ درصد از مردم است.

با توجه به نیروگاه‌­های ساخته شده از تابستان سال ۹۷ می‌­توان گفت که کمبود برق در سال آتی بیش از ۳۵۰۰ مگاوات قطعی خواهد بود. به همین دلیل لازم است تا برای کاهش هزینه های ابعاد بحران خاموشی در سال آتی هرچه سریعتر این مصوبه به دستگاه ­های مربوطه ابلاغ و در اسرع وقت نیر اطلاع رسانی و اجرایی شود.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.