۲۷ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۷۵۵۱ ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴دسته : خبر, فرهنگ و گفتمان
۰

کوه خضری، مدیر پارلمانی صدا و سیما در جلسه آسیب شناسی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: ترویج اقتصاد مقاومتی در رسانه ملی، نقشی مهم در تحقق اهداف آن دارد؛ اما این مهم مستلزم برنامه ریزی صحیح و همچنین تبیین یک تعریف دقیق، مشخص و واحد از اقتصاد مقاومتی، از سوی دستگاه های اجرایی مرتبط است.

به گزارش مقاومتی نیوز جلسه اخیر کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس در روز دوشنبه ۱۰ دی ماه با موضوع «آسیب شناسی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی برگزار شد، فعالیت های سه سال گذشته ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و دبیرخانه آن مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت.

اهمیت نقش ترویجی رسانه ملّی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی

فهیمه کوه خضری، مدیر پارلمانی صدا و سیما گفت: اولین اقدامی که برای دستیابی به مقاوم سازی اقتصاد در کشور لازم است برنامه ریزی دقیق در وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی است.

کوه خضری در ادامه با تأکید بر اهمیت نقش ترویجی رسانه ملی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: بدین منظور می بایستی، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و دبیرخانه آن، مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه ها، دستگاه های دولتی و صدا و سیما در کنار یکدیگر بتوانند یک تعریف و مسیر واحد، دقیق و هدفمند برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی را در کشور پایه ریزی کنند؛ اما این اقدام تاکنون اتفاق نیفتاده است.

این مسئول صدا و سیما گفت: از این رو لازم است تعاملات همه قوا و نهادها برای استفاده از مزایای یک اقتصاد مقاوم افزایش یابد و با تعیین مسیر و نقشه راه در همه وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی به ویژه صدا و سیما برای ترویج اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی شود.

تعریف ستاد از اقتصاد مقاومتی به طور دقیق مشخص شود

مدیر پارلمانی صدا و سیما افزود: یکی از دلایل عدم دستیابی به اهداف ستاد فرماندهی و دبیرخانه آن، این است که یک تعریف واحد و دقیق از اقتصاد مقاومتی و پروژه های اولویت دار وجود ندارد.

کوه خضری گفت: در بحث آسیب شناسی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات مربوط به آن در صدا و سیما، می بایست اولا برای ترویج اقتصاد مقاومتی در رسانه ملی برنامه ریزی شود و دوما تعریف ستاد، دبیرخانه آن و همه مجریان پروژه ها از اقتصاد مقاومتی به طور دقیق، مشخص و واحد شود.

وی در پایان بیان کرد: بنده به عنوان نماینده صدا و سیما از کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس به عنوان اولین نهادی که سازمان برنامه و بودجه و مجریان پروژه های اولویت دار را برای حل مشکلات ستاد در این جلسه گرد هم آورده تشکر می کنم و تقاضا دارم، این سلسله جلسات برای پیاده سازی کامل اقتصاد مقاومتی ادامه دار باشد.

انتهای پیام/ دولت و حاکمیتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.