۳۱ مرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۷۱۴۸ ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

رحمانی وزیر صنعت با بیان اینکه بایستی بهبود داخلی سازی در صنعت خودرو در دستور کار قرار گیرد، گفت: خودروسازان ملزم شده اند که به زودی نمایشگاهی از قطعات وارداتی خودرو با هدف آشنایی قطعه سازان داخلی با نیازمندی های صنعت خودرو برپا کنند.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از فارس، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری در تاریخ ۱ دی ماه اعلام کرد که خودروسازان را مکلف کرده است به زودی نمایشگاهی از قطعات وارداتی خودرو با هدف آشنایی قطعه سازان داخلی با نیازمندی های صنعت خودرو برپا کنند. رحمانی گفت: «بنده اکیدا خواستم و گفتم که یک نمایشگاه بزنید و هر قطعه ای که می آمده، ما دیگر نباید وابسته باشیم. قطعه سازها اتفاقا کار جدید هم برایشان ایجاد می شود. بیایند این قطعات را سفارش بگیرند و بروند تولید کنند».

لزوم برگزاری نمایشگاه قطعات وارداتی در صنعت خودرو

شرکت های ایران خودرو و ساپیا در راستای اجرای این دستور وزیر صنعت و در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه خودرو تهران در تاریخ ۱۸ تا ۲۱ دی ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تهران، نمایشگاهی از قطعات وارداتی خودکفا نشده صنعت خودرو را برگزار خواهند کرد تا قطعه سازان داخلی با نیازمندی های صنعت خودرو آشنا شوند.

به گزارش فارس، روابط عمومی شرکت ساپکو اعلام کرده است: شرکت ساپکو در راستای بهره گیری بیشتر از توانمندی های متخصصان و صنعتگران داخلی و با هدف توسعه خودکفایی و داخلی سازی قطعات خودرو، از قطعه سازان خودرو، تولید کنندگان مواد اولیه، شرکت های دانش بنیان، متخصصان و مراکز علمی دانشگاهی برای داخلی سازی مواد اولیه و قطعات گروه صنعتی ایران خودرو دعوت به همکاری می نماید.

مراجعین محترم می توانند جهت بازدید از قطعات و مواد اولیه خودکفا نشده به منظور ساخت داخل نمودن آنها و کسب اطلاعات بیشتر از تاریخ ۱۷ الی ۲۱ دی ماه جاری به غرفه شرکت ساپکو در سالن A5 مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب مراجعه نمایند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.