۰۵ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۳۹۳۷ ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹دسته : گفتگو, نظام مالی
۰

زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طبق بررسی های انجام شده، امکان افزایش مبلغ وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان با استفاده از منابع قرض الحسنه مردم در بانک ها وجود دارد؛ لذا این مهم در بودجه ۹۸ مطرح و دنبال خواهد شد.

رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با مقاومتی نیوز در خصوص وام ازدواج جوانان گفت: با توجه به هزینه های ازدواج، افزایش این تسهیلات که تنها حمایت کشور از تشکیل خانواده است، ضروریست.

وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی در بودجه ۹۸ دنبال می‌شود

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده، امکان افزایش مبلغ وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان با استفاده از منابع قرض الحسنه مردم در بانک ها وجود دارد؛ لذا این مهم در بودجه ۹۸ مطرح و دنبال خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: بر این اساس برای اینکه اعطای اقساط این وام توسط جوانان سخت نشود نیز باید بازپرداخت تسهیلات به ۱۰ سال افزایش یابد و شرایط ضامن تسهیل گردد.

وی گفت: وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی بخشی از مشکلات و موانع اقتصادی جوانان برای تشکیل خانواده را برطرف خواهد نمود.

افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان امکانپذیر است

پیش از این نیز پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از افزایش وام ازدواج در بودجه ۹۸ با توجه به افزایش هزینه های تشکیل خانواده خبر داده بود.(۱)

برای اعطای وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۱۰ ساله به ۱.۲ میلیون جوان در سال آتی، به ۳۶ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه نیاز است. بررسی های انجام شده نشان می دهد منابع قرض الحسنه جدید در اختیار بانک ها در سال آتی در مجموع ۵۶ هزار میلیارد تومان خواهد بود که می تواند وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی را پوشش دهد و ۲۰ هزار میلیارد تومان مازاد آن نیز به سایر مصارف قرض الحسنه برسد.

پینوشت:

(۱) خبرگزاری تسنیم؛ کد خبر: ۱۷۸۶۹۳۳

انتهای پیام/ نظام مالیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.