۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۳۹۲۲ ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰دسته : خبر, راه و ساختمان
۰

طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس، طی ۱۰ سال اخیر نزديک به ۷۷ درصد از تقاضای مسکن به تقاضای غیرمصرفی اختصاص يافته است. اين در حالی است که در بازه دو سرشماری ۱۳۵۵ تا ۱۳۶۵ نزديك به ۸۰ درصد از تقاضای بخش مسکن تقاضای مصرفی بوده است.

به گزارش مقاومتی نیوز مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی که روز گذشته منتشر کرد، موافقت خود با تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن که هم اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد را اعلام نمود.

طبق این طرح قرار است از سوداگران بخش مسکن مالیات گرفته شود و زمینه برای افزایش تولید از این مسیر فراهم گردد؛ چرا که یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن، سوداگری است.

۷۷ درصد از تقاضای مسکن در ۱۰ سال اخیر غیرمصرفی بوده است

بر اساس سرشماری‌های کشور، در بازه زمانی ۱۳۸۵-۱۳۹۵، با احتساب تعداد خانه‌های خالی و شبه خالی و افزودن آن به آمار خانه‌های دارای سکونت دائم، حدود ۱۰.۵ میلیون واحد به موجودی مسکن کشور اضافه شده اما تنها ۲.۴ میلیون خانوار صاحب مسکن ملکی شده اند.

اين بدان معنا است که طی فاصله زمانی دو سرشماری گذشته نزديک به ۷۷ درصد از تقاضای مسکن موجود به تقاضای غیرمصرفی اختصاص يافته است. اين در حالی است که در بازه دو سرشماری ۱۳۵۵ تا ۱۳۶۵ نزديك به ۸۰ درصد از تقاضای بخش مسکن تقاضای مصرفی بوده است.

انتهای پیام/ راه و ساختمانجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.