۲۸ آذر ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۳۸۶۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸دسته : گفتگو, نظام مالی
۳

یک منبع آگاه در مجلس از عزم نمایندگان کمیسیون اقتصادی برای ۲ برابر کردن مبلغ وام ازدواج در بودجه ۹۸ خبر داد و گفت: بررسی های کارشناسی و آمار منابع قرض الحسنه بانک ها نشان می دهد امکان افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان بدون هیچ مشکلی وجود دارد و منابع این اقدام از محل سپرده های قرض الحسنه خود مردم در بانک ها قابل تامین است.

یک منبع آگاه در مجلس در گفتگو با مقاومتی نیوز از اقدام نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس برای افزایش مبلغ وام قرض الحسنه ازدواج به ۳۰ میلیون تومان در بودجه ۹۸ خبر داد و گفت: هزینه های ازدواج افزایش ۲ تا ۳ برابری داشته و ضروری است تسهیلات ازدواج که مهمترین حمایت کشور از تشکیل خانواده است، بهبود یابد.

وی افزود: در صورتی که دولت در لایحه پیشنهادی بودجه اصلاح قابل توجهی در مبلغ وام ازدواج صورت ندهد، مجلس مانند سال گذشته اقدام خواهد کرد.

این منبع آگاه در مجلس اضافه کرد: بررسی های کارشناسی و آمار منابع قرض الحسنه بانک ها نشان می دهد امکان افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان و افزایش مدت بازپرداخت آن بدون هیچ مشکلی وجود دارد و منابع این اقدام از محل سپرده های قرض الحسنه خود مردم در بانک ها تامین می شود.

وی گفت: سپرده های قرض الحسنه مردم در بانک ها نسبت به سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است؛ این منابع در کنار بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه و همچنین بخش اندکی از سپرده های جاری، منابع لازم برای اعطای وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی را تشکیل می دهد.

انتهای پیام/ وام ازدواج

  1. واقعا اگر در این وضعیت اقتصادی وام ازدواج افزایش پیدا کنه و ۳۰ تومن بشه خیلی میتونه به جوونا کمک کنه؛ ما هم میریم سر خونه زندگیمون 🙁

    ۰۲
  2. بعد ورشکستگیم که علتش شرایط الان بازار بوده و تحمل۵ماه بیکاری تازه یه کار با حقوق بخور و نمیر پیدا کردم و امیدم فقط وام ازدواجه که بتونم۹۸ازدواج کنم... امسال خیلی پیش خانواده خانمم بدقول شدم... خواهشا ۳۰تومنش کنید... واقعا میتونه کمک کنه به ماهایی که میخوایم تو این شرایط ازدواج کنیم.

    ۰۱
  3. وام ۳۰ میلیون تومانی ازدواج واقعا کمک بزرگیه یعنی میشه؟؟؟

    ۰۱


جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.