۰۴ تیر ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۱۸۷۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸دسته : خبر, نفت و انرژی
۰

عرضه نفت خام در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران و یا به اصطلاح بورس نفت، یکی از راهکارهایی است که تحریم فروش نفت را بی اثر می کند. با اصلاحاتی که اخیرا در اطلاعیه جدید شرکت ملی نفت در کاهش قیمت و همچنین افزایش بازه تسویه حساب در نظر گرفته شده است، شرایط برای موفقیت این طرح تسهیل خواهد شد.

به گزارش مقاومتی نیوز عرضه نفت خام در رینگ بین الملل بورس انرژی برای دومین بار در ماه اخیر انجام خواهد شد.

در نخستین مرحله عرضه نفت خام در رینگ بین الملل بورس انرژی یکشنبه ۶ آبان، ۸ محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای به قیمت ۷۴.۸۵ دلار به ازای هر بشکه از طريق سه كارگزاری خریداری شد.

اطلاعیه جدید شرکت ملی نفت

در روزهای ابتدایی هفته جاری اطلاعیه ای مبنی بر عرضه ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام در تاریخ ۲۰ آبان با قیمت هر بشکه ۷۶ دلار و ۲۹ سنت منتشر شد.

این در حالی بود که با وجود کاهش قیمت نفت در روزهای اخیر نسبت به اولین عرضه در تاریخ ۶ آبان، قیمت فروش نفت از ۷۴.۸۵ به ۷۶.۲۹ دلار به ازای هر بشکه افزایش پیدا کرده بود.

همین امر موجب شد تا شرکت ملی نفت ایران در اطلاعیه ای جدید در روز دوشنبه ۱۴ آبان ماه، اصلاحاتی را در مورد قیمت عرضه نفت خام انجام دهد.

تسهیل شرایط فروش نفت در بورس با اطلاعیه جدید

طبق اطلاعیه جدید، در عرضه هفته آتی ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام با قیمت ۷۱.۵۹ دلار به ازای هر بشکه عرضه خواهد شد. همچنین مهلت تسویه بخش ارزی مبلغ صورت حساب نهایی نیز از ۵۰ روز (نسبت به اطلاعیه عرضه قبلی) به ۶۰ روز پس از تاریخ بارگیری محموله افزایش یافت.

در این نوبت عرضه نیز همانند نوبت قبل حجم خرید حداقل تعداد ۳۵ هزار بشکه تعیین شده است.

اطلاعیه عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل در سایت بورس انرژی ایران منتشر شد. (اینجا)

اصلاح شرایط و رفع برخی ایرادات موجود در فروش و عرضه نفت در بورس مثل افزایش سهم فروش ریالی نفت و همچنین تنوع در عرضه محصولات از جمله میعانات گازی، می تواند موفقیت طرح را تضمین و در مسیر بی اثر کردن تحریم فروش نفت،‌ اثرگذار باشد.

انتهای پیام/ نفت و انرژیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.