۰۵ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۱۷۸۰ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶دسته : خبر خارجی, دولت و حاکمیت
۰

اداره توسعه و اقتصاد ملی فیلیپین که در ذیل ریاست جمهوری این کشور فعالیت می کند، در سال ۲۰۱۸ تعداد ۷۵ پروژه اولویت دار را به منظور تحقق اهداف اقتصادی تصویب نموده است.

به گزارش مقاومتی نیوز یکی از نهاد های برنامه ریزی که وظیفه تصویب و پیگیری پروژه های اولویت دار در فیلیپین را برعهده دارد اداره توسعه و اقتصاد ملی (NEDA) است.

این اداره به عنوان اولین نهاد سیاست گذاری کلان در فیلیپین، در سال ۱۹۷۳ فعالیت خود را شروع کرد. رودریگو دوترته ریاست جمهوری فیلیپین رئیس این نهاد است.

تصویب ۷۵ پروژه اولویت دار در فیلیپین برای سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۷ رئیس جمهور فیلیپین ۷۵ پروژه اولویت دار را برای اجرایی شدن در سال ۲۰۱۸ تصویب نمود.

ساخت فرودگاه در مانیل، سدسازی، ساخت ترمینال، پروژه اتصال نقاط شهری از طریق حمل و نقل عمومی، ساخت ایستگاه ترمینال اصلی کشور ،۲ پروژه ساخت مترو در مانیل پایتخت فیلیپین، پروژه ساخت راه آهن و آزادراه از این دست پروژه های اولویت دار بوده است.

سازوکار تصویب پروژه های اولویت دار در فیلیپین

در این کشور یک برنامه ی کلان به نام «برنامه سرمایه گذاری عمومی[۱]» وجود دارد. این برنامه برای دوره زمانی ۲۰۲۲-۲۰۱۷ تدوین شده است که بیش از ۳۰۰ نفر از بخش های مختلف خصوصی و دولتی در تدوین آن مشارکت داشته اند.

همچنین این برنامه در ۲۱ فصل تدوین شده است و چگونگی تحقق اهداف فیلیپین در اقتصاد و دیگر حوزه ها به همراه تقویت ساختارهای اجتماعی را در آن به تصویر می کشد و در واقع یک نقشه راه و یک برنامه میان مدت برای این کشور محسوب می شود.

در فصل ۱۹ آن تعداد زیادی برنامه و سیاست کلی وجود دارد که پروژه های اولویت دار فیلیپین از طریق کمیته زیر ساخت نیدا[۲] و کمیته هماهنگی سرمایه گذاری[۳] با توجه به مشکلات کشور از آن استخراج می شود.

پروژه های انتخاب شده توسط این دو کمیته در جلسه اداره توسعه و اقتصاد ملی ارائه شده و در پایان توسط رییس جمهور فیلیپین تصویب و پیگیری می شود.

پینوشت:

[۱] (Public Investment Program (PIP

[۲] NEDA Committee on Infrastructure

[۳] (Investment Coordination Committee (ICC

منبع: آپدیت yon.ir/FavNM

انتهای پیام/ اقتصاد بین المللجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.