۳۱ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۰۵۹۱ ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷دسته : خبر, دولت و حاکمیت
۰

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از ارائه طرح مالیاتی این سازمان در خصوص خودرو، سکه و ارز به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا خبر داد؛ وی همچنین یادآور شد طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن (CGT) در مجلس در حال بررسی و پیگیری است.

به گزارش مقاومتی نیوز دکتر سیدکامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور شب گذشته با حضور در برنامه نگاه یک سیمای جمهوری اسلامی پیرامون عملکرد و مهم ترین سیاست های سازمان متبوعش سخن گفت. تقوی نژاد در خلال این برنامه در مورد لزوم اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و فراهم بودن زیرساخت های آن صحبت کرد.

شورای عالی اقتصادی CGT در سایر بازارها را بررسی می کند

دکتر تقوی نژاد در پاسخ به سوال مجری برنامه که راهکار سازمان مالیاتی برای برخورد با سوداگری که بدون ایجاد هیچ گونه ارزش افزوده در بازارهایی مانند سکه، ارز و خودرو موجب فشار به قشر کم برخوردار می شوند، گفت: در مورد سکه، ارز و خودرو متنی تهیه شده است و به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا ارائه شده است.

وی افزود: طبق این طرح سازمان مالیاتی راه حل هایی در مورد سکه ارائه کرده است. البته در مورد خودرو حکم قانونی وجود دارد. بدین شکل که وارد کنندگان خودرو در سال ۹۵ و ۹۶ ملزم به پرداخت مالیات ۶۰ درصدی از درآمد خود هستند. البته این قانون به دلیل تفاسیر متفاوت متاسفانه هنوز اجرایی نشده است. در مورد ارز نیز به سران قوا راه حل ارائه شده است.

تقوی نژاد دریافت این گونه مالیات ها که مانع از سوداگری و نوسانات قیمتی در بازارهایی نظیر مسکن، سکه، ارز و خودرو می شود را مورد تأیید قرار داد و افزود: خوشبختانه در زمینه مالیات بر عایدی سرمایه در بازار مسکن، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی طرحی را آماده کرده اند. این طرح در این هفته در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد. البته قبل از تعطیلات مجلس هم جلساتی در این خصوص تشکیل شده بود.

زمینه های فنی و زیرساخت های اجرای CGT فراهم است

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: نظر سازمان مالیاتی کشور این است که زمینه های فنی و زیرساخت های لازم برای اجرای مالیات بر عایدی سرمایه کاملا فراهم است. در گذشته بحث می شد که زمینه ها و اطلاعات مورد نیاز فراهم نیست. بنده عرض می کنم آمادگی لازم برای اخذ این مالیات در سازمان مالیاتی وجود دارد.

به موازات اجرای CGT مالیات تولید را کاهش می دهیم

تقوی نژاد با ارائه یک خبر خوب برای تولیدکنندگان گفت: بنده به دولت پیشنهاد کردم که به موازات اجرای مالیات بر عایدی سرمایه، ۵ درصد از مالیات بر درآمد بخش تولید کاهش یابد و از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد برسد. البته کاهش درآمد ۶۰۰۰ میلیارد تومانی ناشی از این کاهش نرخ با جلوگیری از فرار مالیاتی جبران خواهد شد.

تقوی نژاد ادامه داد: جلوگیری از سوداگری باعث کمک به تولید است. در کشورهای دیگر سوداگری این قدر بالا نیست. زیرا که نرخ مالیات بر عایدی سرمایه آنقدر بالا و تصاعدی است که سوداگری پیش نمی آید تا بازارها را متلاطم کند.

انتهای پیام/ دولت و حاکمیتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.