۳۱ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۷۰۵۳۱ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶دسته : خبر, دولت و حاکمیت
۰

عباس زاده در برنامه مناظره اعلام کرد: با کلیت مالیات بر عایدی سرمایه مخالفتی وجود ندارد. ولی قبل از ارائه هر گونه طرح و نظر بایستی به تعریف سوداگری و سرمایه گذاری و تفاوت آن ها پرداخته شود تا بتوان اجرای دقیق تری از مالیات بر عایدی سرمایه را در دستور کار قرار داد.

به گزارش مقاومتی نیوز محمدعلی عباس زاده نماینده اتحادیه املاک کشور شب گذشته با حضور در برنامه مناظره شبکه یک سیما با موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن شرکت کرد و به ارائه نظرات خود پرداخت.

با اصل و کلیات مالیات بر عایدی سرمایه مخالف نیستیم

عباس زاده به نمایندگی از اتحادیه املاک ابراز داشت: ما مخالف قانون و طرح مالیات بر عایدی سرمایه نیستیم. ولی طرح مربوطه کمی شتاب زده و با تسامح در حال پیش رفتن است. وی افزود: با کلیات مالیات بر عایدی سرمایه موافقیم ولی این طرح نیاز به چکش کاری دارد.

نماینده اتحادیه املاک همچنین در پاسخ به سوالی درباره ارائه راه حل جایگزین در صورت عدم قبول داشتن مالیات بر عایدی سرمایه گفت: ما با مالیات بر عایدی سرمایه مخالف نیستیم. بلکه باید سوداگر و سوداگری را بشناسیم. همچنین باید سوداگری در مسکن را بشناسیم تا بتوانیم مالیات بر عایدی سرمایه را پیاده سازی کنیم.

باید تعریف دقیقی از سوداگری ارائه شود

عباس زاده به نحوه طراحی سوال نظرسنجی برنامه ایراد گرفت و آن را شیطنت برنامه سازی خواند. وی افزود: برای پاسخ بهتر به سوال نظرسنجی باید به تعریف مناسبی از سوداگری پرداخت و تفاوت بین سرمایه گذار، دلال و سوداگر مشخص شود. سپس باید به تعریف مالیات بر عایدی سرمایه و طرح مربوطه پرداخت.

عباس زاده با بیان ایرادات خود پیرامون طرح نمایندگان مجلس درباره مالیات بر عایدی سرمایه گفت: این طرح شمولیت بسیار زیادی دارد و کلیه معاملات غیرمنقول را در برمی گیرد.

وی با انتخاب گزینشی از متن طرح استنباط کرد: دامنه شمول این طرح بسیار گسترده است و عامه مردم مشمول مالیات هستند.

نماینده اتحادیه املاک ادامه داد: در تمام دنیا سیاست کلی بر این است که قانون ها کاهش پیدا کند و متاسفانه ما دنبال افزایش قانون و جرم انگاری هستیم. به نظر بنده در این موضوع قانون گذار شتاب زده وارد شده است.

لزوم اجرای CGT در بازارهای منظم اقتصادی!

محمدعلی عباس زاده مالیات بر عایدی سرمایه را صرفا مناسب بازارهای منظم اقتصادی دانست و افزود: انگلیس دارای اقتصاد مناسبی است و نباید خودمان را با کشورهای جهان اول و دوم مقایسه کنیم. زیرا کشور ما در شرایط خاصی است.

وی در ادامه یادآور شد از آنجا که زمین غیرمنقول است نباید مورد مخاطره قرار گیرد و اعمال این مالیات بر بازارهای سکه و ارز اولویت بیشتری دارد زیرا که آسان تر جا به جا می شوند.

عباس زاده خاطرنشان کرد عدالت مالیاتی وجود ندارد و قانون مالیات های مستقیم دچار تغییرات زیادی در طول سال ها شده است. زیرا در این قانون مردم دیده نشده اند. نیمی از این طرح نیز قابلیت اجرایی ندارد.

سوداگری دلیل مشکلات مسکن نیست

عباس زاده در انتها دلیل مشکل در بازار مسکن را ناهماهنگ بودن عرضه و تقاضای آن دانست و گفت: سوداگری دلیل این مسئله نیست و اگر هم باشد باید مشخص شود که آیا سوداگری در زمین است یا مسکن یا ملک تجاری؟

انتهای پیام/ دولت و حاکمیتجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.