۰۵ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۶۳۵۵ ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

شریعتمداری وزیر صنعت با بیان اینکه وجود شرکت های زیر مجموعه خودروسازان بزرگ، به منظور تکمیل زنجیره ارزش و افزایش بهره وری بوده گفت: شرکت های زیرمجموعه دو خودروساز باید واگذار شوند.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از اقتصاد خودرو، یکی از مشکلات کنونی و ساختاری دو خودروساز بزرگ کشور؛ هزینه سرانه بالا و حجم وسیعی از شرکت های زیرمجموعه است. بسیاری از صاحب نظران بر این اعتقادند که یکی از راه های اساسی کاهش قیمت در بازار خودرو، کاهش هزینه خودروسازان است.

تأکید وزیر صنعت بر واگذاری شرکت های زیرمجموعه خودروسازان

دکتر محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در همین باره ضمن بیان اینکه وجود شرکت های زیر مجموعه خودروسازان بزرگ، به منظور تکمیل زنجیره ارزش و افزایش بهره وری بوده گفت: اینکه خودروسازان شرکت های زیرمجموعه غیرمرتبط داشته باشند ویا اینکه برخی شرکت ها به ناکارامدی خودروسازان منجر شود، درست نیست.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت خودروسازان باید چابک سازی و واگذاری شرکت های ناکارآمد زیرمجموعه باشد.

قیمت کنونی خودرو حباب است

شریعتمداری همچنین در خصوص قیمت خودرو عنوان کرد: قیمت کنونی در بازار دارای حباب است.

وی افزود: یکی از نظریات برای کاهش قیمت، فروش خودرو توسط خودروسازان درصدی کمتراز قیمت بازار است.

وزیر صمت با اشاره به تجربه موفق دهه ۸۰ در این زمینه تاکید کرد: این نظریه باید توسط صاحب نظران و نهادهای مرتبط مورد بررسی همه جانبه قرار گیرد ولی قطعا در صورت تایید آن زمینه دلال بازی و رانت خواری از بین می رود و قیمت ها کاهش می یابد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.