۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۵۲۶۶ ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶دسته : غذا و کشاورزی, گفتگو
۰

نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن آغاز سال زراعی جدید و زمان اعلام قیمت گندم توسط دولت، نرخ پیشنهادی ۱۵۸۷ تومان تومان توسط کارشناسان را قیمت حداقلی و مناسب برای سال آینده دانست.

نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مقاومتی نیوز با اشاره به نزدیک شدن به شروع سال زراعی جدید از دولت خواست تا قیمت گندم را هر چه سریعتر اعلام کند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه طی سال های اخیر دولت به درستی قانون خرید تضمینی گندم را اجرا نمی کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در سال گذشته علیرغم پیگیری های زیادی که از وزارت جهاد کشاورزی و سایر مجموعه های دولت به عمل آمد، اما قیمت گندم پس از ۷ ماه تاخیر به اطلاع کشاورزان رسید.

افضلی با اشاره به اهمیت اعلام قیمت گندم در اول سال زراعی جدید، گفت: با اعلام به موقع قیمت ها در زمان تعیین شده طبق قانون منجر به تصمیم گیری مناسب هر کشاورز برای تولید محصول خود خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سال گذشته با توجه به دخالتهای غیرقانونی برخی از سازمان های دولتی نظیر سازمان برنامه و بودجه در تعیین قیمت گندم این موضوع منجر به تاخیر در اعلام و عدم تغییر قیمت این محصول شد.

خودکفایی در تولید گندم طی سال جاری مرهون تلاش کشاورزان

افضلی با اشاره به برداشت مناسب گندم در سال زراعی جاری، گفت: خوشبختانه با همت کشاورزان در سال زراعی جاری علیرغم عدم افزایش قیمت گندم، وضعیت خرید تضمینی گندم مناسب بود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: با تلاش کشاورزان در سال جاری نیز دولت توانست برای سومین سال پیاپی خودکفایی در تولید گندم را حفظ کند و این موضوع شایسته تقدیر است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در ادامه افزود: با توجه به وضعیت تورمی کشور طی ۶ ماه گذشته و تلاش مناسب کشاورزان به منظور تولید گندم، باید دولت با اجرای صحیح قانون قدردان زحمات آنان باشد.

۱۵۸۷ تومان نرخ مناسب خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۸

افضلی در بخش دیگر گفتگوی خود به پدیده ی رواج قاچاق گندم پس از افزایش سرسام آور نرخ ارز اشاره کرد و گفت: متاسفانه گندم نیز در کنار سایر اقلام مصرفی مردم در معرض قاچاق به کشورهای مجاور قرار دارد.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق این محصول به کشورهای دیگر که تهدیدی برای امنیت غذایی کشور نیز به شمار می رود باید قیمت این محصول به صورت منطقی و متناسب با هزینه های تولید افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به قیمت پیشنهادی ۱۵۸۷ هزار تومان برخی از کارشناسان برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید هم تاکید کرد: این قیمت پیشنهاد مناسب و حداقلی برای تعیین قیمت گندم است و باید توسط دولت بررسی شود.

انتهای پیام/ غذا و کشاورزیجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.