۰۵ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۴۹۳۵ ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: صادرات فرش ماشینی در پنج ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال نزدیک به ۶۰ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایرنا «عباس قبادی» روز پنجشنبه در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی کفپوش‌ها، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته  گفت: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای توانمند و صاحب سبک در صنعت فرش ماشینی است.

وی ادامه داد: اکنون در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ شرکت حضور دارند که حدود ۹۶ شرکت داخلی و بقیه خارجی هستند؛ درعین حال شرکت های برتر تولید کننده ایرانی عاملی برای استقبال کم خارجی ها از این نمایشگاه شده است.

قبادی خاطرنشان کرد: ایران در بین ۶ کشور صاحب سبک و قدرتمند در عرصه فرش ماشینی جای دارد و با وجود همه محدودیت‌های اقتصادی، فعالان کشورمان توانسته اند این صنعت را فعال و تولیداتش را بروز نگه دارند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران سالیانه به حدود ۶۰ کشور جهان صادرات دارد و برپایی این نمایشگاه می‌تواند در معرفی توانمندی‌های کشورمان موثر باشد.

سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های‌ بین المللی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: پارسال طبق آمار گمرک حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی انجام شد و فعالان این عرصه در تلاشند امسال آن را به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برسانند.

در دهمین نمایشگاه بین المللی کف پوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از ایران و کشورهای ترکیه، چین و تایوان جدیدترین تولیدات خود را در معرض دید علاقمندان قرار داده اند.

این نمایشگاه از امروز تا ۱۸ شهریورماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید عموم افراد است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.