۰۵ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۴۹۳۳ ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

سورش پرابو وزیر بازرگانی هند اعلام کرد که دهلی نو تا پنج سال آینده تجارت با تهران را از سطح کنونی ۱۳.۸ میلیارد دلار تا دو برابر افزایش خواهد داد.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایرنا در روز شنبه، روزنامه اکونومیک تایمز به نقل از یک مقام هندی که نامش را فاش نکرد، گفت: در طول دیدار پرابو با عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی ایران در دهلی نو در روز جمعه روش های افزایش تجارت و سرمایه گذاری میان دو کشور بررسی شد.

این روزنامه نوشت: این دیدار از منظر تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران اهمیت پیدا می کند چون آمریکا همچنین از هند و سایر کشورها درخواست کرده است که پیش از رسیدن موعد ۴ نوامبر (۱۳ ابان) ، واردات نفت خود از ایران را متوقف کنند.

این مقام هندی همچنین گفت که برنامه سفر پرابو به تهران در تاریخ ۲ اکتبر (۱۰ مهر ماه) به زمان دیگری موکول شده است زیرا وی باید در اجلاس کریدور بین المللی حمل و نقل شمال و جنوب شرکت کند.

پرابو پس از دیدار خود با آخوندی در حساب توییتری خود نوشت: دیدار خوبی با عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهر سازی ایران داشتم. تمرکز مذاکرات ما در خصوص گسترش روابط دوجانبه هند و ایران فراتر از بخش انرژی و امنیت بود.

گانش گوپیتا دبیر فدراسیون سازمان های صادراتی هند اخیرا اعلام کرده بود با توجه به تحریم های آمریکا دولت هند باید مشکلات صادر کنندگان هندی که به ایران کالا ارسال می کنند را مورد توجه قرار دهد.

ایران پس از عربستان سعودی و عراق سومین کشور بزرگ صادر کننده نفت به هند است. هند در طول ۱۲ ماه که از مارس سال گذشته آغاز شده است، حدود ۲۲.۶ میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرده است. سال گذشته این واردات ۲۷.۲ میلیون تن نفت خام بود. در طول سال مالی ۲۰۱۶-۱۷خرید نفت ایران توسط هند ۱۱ میلیون تن افزایش داشته است. پالایشگاه های هند پس از لغو تحریم های ایران در سال ۲۰۱۵، به سرعت واردات نفت خود از این کشور را افزایش دادند.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به هند سفر کرد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.