۲۴ آبان ۱۳۹۷

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۴۹۳ ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

پورابراهیمی به بیان نقاط مثبت و منفی عملکرد دولت پرداخت و گفت: دولت هیچ اراده‌ای برای کوچک کردن بدنه خود ندارد در حالی که یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی همین مساله است.

به گزارش شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به نقل از فارس، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ما در پاسخ به اینکه عملکرد اقتصادی دولت را طی سه سال و نیم اخیر چگونه ارزیابی می‌کنید، خاطرنشان کرد: دولت در یک بخش‌هایی عملکرد خوبی داشته اما در بخش‌هایی عملکرد دولت قابل انتقاد است.

وی کاهش سهم بخش نفت در بودجه عمومی را اقدامی مثبت دانست و گفت: سال‌ها منتظر آن بودیم که این اتفاق بیفتد و در بودجه سال ۹۵، سهم بخش نفت در بودجه کشور کاهش یافت.

نماینده مردم کرمان در مجلس به اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: بخشی که به شدت قابل انتقاد است نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها است که باید گام به گام اصلاح می‌شد و نشد.

به گفته پورابراهیمی همچنین آنچه از شواهد برمی‌آید اینکه دولت هیچ اراده‌ای برای کوچک کردن بدنه خود ندارد در حالی که یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی همین مساله است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه قرار بود تا توجه ویژه‌ای به اقتصاد دانش‌بنیان بشود اما دولت در این زمینه کارهای بینابینی انجام داده است،خاطرنشان کرد: همچنین در راستای جذب سرمایه‌گذاری خارجی که به رشد اقتصادی کمک می‌کند آنطور که باید تحرکی نداشته‌ایم.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.