۲۹ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۴۰۷۳ ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰دسته : خبر خارجی, نفت و انرژی
۰

در آستانه آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران، پالایشگاه های کره جنوبی به منظور کاهش میزان واردات نفت و میعانات گازی از این کشور، به دنبال خرید بیشتر این محصولات از آمریکا و استرالیا هستند. کره جنوبی در طول سال های اخیر بزرگترین واردکننده محموله های میعانات گازی از ایران بوده است.

به گزارش مقاومتی نیوز شرکت هانوها توتال پتروچمیکال کره جنوبی با هدف یافتن جایگزینی برای نفت و میعانات گازی ایران، خرید میعانات از آمریکا و استرالیا را افزایش داده و به دنبال خرید محموله های بیشتری از اروپاست. پیش از این سایر پالایشگاه های کره ای نیز نفت های مشابه را جایگزین نفت ایران کرده اند.

منابع مطلع گفتند، این شرکت پتروشیمی کره ای یک میلیون بشکه میعانات فورد ایگلز آمریکا برای تحویل در ماه نوامبر خریداری کرده و واردات میعانات از استرالیا را نیز افزایش داده است.

منابع مذکور گفتند، این خریدها بخشی از تلاش های شرکت هانوها توتال برای جایگزین کردن نفت های دیگر با میعانات ایران در آستانه آغاز تحریم های نفتی در ماه نوامبر است.

پالایشگاه های کره ای و شرکت های تولید کننده محصولات پتروشیمی در ماه جولای برای اولین بار در طی ۶ سال گذشته به دلیل ترس از تحریم های امریکا، بارگیری نفت خام و میعانات از ایران را متوقف کردند.

امارهای موسسه تامسون رویترز نشان می دهد کره جنوبی خرید میعانات از استرالیا را افزایش داده و میزان خرید میعانات نورث وست شلف استرالیا را در ماه اوت به بالاترین رقم از مارس ۲۰۱۵ خواهد رساند. در این ماه قرار است ۲ محموله ۶۵۰ هزار بشکه ای میعانات استرالیا به کره جنوبی صادر شود. چند منبع تجاری گفتند، شرکت های کره ای همچنین چند محموله میعانات از استرالیا برای بارگیری در ماه های سپتامبر و اکتبر خریداری کرده اند.

این منابع گفتند بانک های کره ای، در آستانه آغاز تحریم های نفتی، پرداخت پول نفت ایران را متوقف کرده اند، اما سئول همچنان در تلاش برای معاف شدن ازتحریم های واشنگتن علیه تهران است تا بتواند بخشی از نفت مورد نیاز خود را از ایران تامین کند.

گفتنی است پیش از این، کره جنوبی با خرید ۶ میلیون بشکه میعانات از ایران در ژوئن ۲۰۱۷، بزرگترین وارد کننده میعانات پارس جنوبی ایران بود.

منبع: رویترزجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.