۰۵ خرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۳۸۹۹ ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

رئیس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین گفت: چینی ها مانند سال های پیشین، تسهیل تجارت با ایران را دنبال می کنند و در این زمینه برخی کشورها برای جا نماندن از غافله حضور در بازار بزرگ جمهوری اسلامی، دنباله رو چینی ها شده اند.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایرنا، «حسن توانا» گفت: چین به عنوان نخستین شریک تجاری کشورمان، همچنان در کنار ایران قرار دارد و از هیچ کشوری تبعیت نمی کند.

به گفته این فعال تجاری، چینی ها در چند سال گذشته نیز برای تسهیل روابط تجاری بین فعالان اقتصادی ۲ کشور اقدام های لازم را به عمل آوردند.

رئیس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین افزود: امروز فعالان اقتصادی براین عقیده اند که اروپایی ها هم از مدل چینی ها برای پشت سرگذاردن تحریم ها علیه ایران پیروی می کنند و در واقع اروپایی هم بدنبال تسهیل تجارت با ایران هستند.

کمرنگ شدن حضور چینی ها در بازار خودرو در حد شایعه

وی پیرامون حضور یک دهه ای چینی ها در بازار خودروی ایران اظهار داشت: چینی ها اکنون با عرضه محصولات باکیفیت نسبی، سهم خوبی در بازار ایران دارند و تاکنون یکی دو برند چینی در پی فشار آمریکایی ها احتیاط هایی برای حضور در بازار ایران درپیش گرفته اند.

توانا تصریح کرد: موضوع کاهش حضور چینی ها در بازار خودروی ایران در حد شایعه و بیشتر جنبه روانی دارد و غیر واقعی است.

به گزارش ایرنا، آمار تجارت خارجی ایران در پنج ماهه امسال نشان می‌ دهد رتبه نخست صادرکننده کالا به ایران را چین با چهار میلیارد و ۸۳۸ میلیون دلار به دست آورده است.

چین همچنان جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین خریدار کالاهای ایرانی حفظ کرده، به طوری که در پنج ماهه نخست امسال سه میلیارد و ۷۴۴ میلیون دلار از ایران واردات داشت.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.