۰۱ مرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۲۵۲۱ ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵دسته : دولت و حاکمیت, گفتگو
۰

طرح ۲ فوریتی مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس شورای اسلامی تقدیم هیئت رئیسه شده است. در این راستا کبیری عضو و دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس، طرح مذکور را مناسب ارزیابی کرد و اجرای آن را از ضروریات کشور دانست.

دکتر کبیری عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با مقاومتی نیوز به بیان راهکار جلوگیری از سوداگری و هدایت نقدینگی به سمت فعالیت های مولد پرداخت و گفت: مالیات بر عایدی سرمایه راهکار مناسبی برای این کار است.

تجربیات جهانی موید مالیات بر عایدی سرمایه

سید تقی کبیری نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اخیر مجلس در مورد مالیات بر عایدی سرمایه گفت: این نوع مالیات در بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال دریافت است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورها مالیات بر عایدی سرمایه اجرایی شده است و به نظر می رسد راهکار جلوگیری از سوداگری و سامان دادن به بازارهایی نظیر مسکن و سکه، اعمال مالیات بر عایدی سرمایه است، گفت: این نوع مالیات می‌تواند سرمایه های راکد را به سمت تولید و چرخه اقتصادی کشور برگرداند.

کبیری در انتها خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی اقتصاد، یکی از ضروریات کشور اجرایی نمودن مالیات بر عایدی سرمایه است.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.