۰۱ مرداد ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۲۳۰۸ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹دسته : دیگر رسانه‌ها
۰

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج با تاکید براینکه کشورهای آفریقایی فرصت های ناب اقتصادی برای ایران هستند، گفت: همزمان با حضور پنجاه ساله در عرصه سیاسی و فرهنگی در آفریقا نتوانسته ایم در عرصه توسعه مراودات اقتصادی و تجاری پیشرفت کنیم.

به گزارش مقاومتی نیوز به نقل از ایرنا، منصور شکیب مهر روز پنجشنبه در جمع فعالان اقتصادی همدان اظهار داشت: کشورهای آفریقایی بازاری مناسب برای عرضه تولیدات ایران به ویژه خودرو، ماشین آلات صنعتی و مواد غذایی است.

وی به ظرفیت های سرمایه گذاری در ساحل عاج اشاره کرد و گفت: زمینه سرمایه گذاری و اشتغال برای نیروهای متخصص ایرانی در بخش استخراج معادن، صنایع پتروشیمی، ساخت راه، جاده و مسکن های اجتماعی فراهم است.

شکیب مهر با اشاره به شهرت برخی برندهای ایران در کشورهای آفریقایی گفت: سفارتخانه ایران برای هرگونه خدمات مشاوره ای، شناسایی و سنجش صلاحیت و اهلیت طرف‌های تجاری آماده همکاری با تاجران و بازرگانان ایرانی است.

سفیر ایران در ساحل عاج مسلط نبودن تجار ایرانی به زبان های خارجی و ضعف سواد تبلیغات را از موانع مراودات تجاری ایرانیان با خارجی ها دانست و بر رفع این نقیصه ها تاکید کرد.

شکیب مهر توسعه پروازهای ایران به کشورهای آفریقایی را در راستای تقویت روابط اقتصادی بسیار اثربخش دانست و گفت: هم اینک ترکیه به ۴۰ کشور آفریقایی پرواز دارد و ایران حتی یک پرواز هم ندارد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری وسیع چین در آفریقا گفت: طرح های عمرانی و خدماتی بسیاری در این منطقه توسط چینی ها اجرا شده و هندی ها نیز در بحث دارویی کارهای بزرگی انجام داده اند.

این مقام مسئول با اشاره به شهرت برخی برندهای ایرانی در کشورهای آفریقایی گفت: ۶۰ درصد مردم آفریقا مسلمان و به ایران علاقه مند هستند و باید از این فرصت برای عرضه تولیدات و ترویج برندهای ایرانی استفاده کرد.

ساحل عاج کشوری آفریقایی در مجاورت غنا و بزرگترین تولید کننده کاکائو در جهان است.

ایران از ساحل عاج پودر کاکائو وارد و بیسکویت، روغن موتور، رب گوجه فرنگی، رزین، کاشی، اتانول، شکلات و وازلین دارویی صادر می کند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.