۰۵ فروردین ۱۳۹۸

رهبر معظّم انقلاب: علاج برون رفت از مشکلات کشور «اقتصاد مقاومتی» است.

شناسه خبر: ۶۲۱۳۳ ۰۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳دسته : خبر, نفت و انرژی
۰

وضعیت فروش ریالی نفت خام در بورس به عنوان راهکاری که تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کند، در جلسه آتی کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولین و کارشناسان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. هدف از برگزاری این جلسه، پیگیری اجرای این اقدام راهبردی توسط دولت با همکاری مجلس و دیگر نهادها است.

به گزارش مقاومتی نیوز کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی در ادامه سلسله جلسات خود به منظور بررسی، تسهیل و تصمیم گیری در خصوص مهمترین مسائل اقتصادی کشور، دوشنبه ۵ شهریورماه فروش ریالی نفت خام در بورس را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان مجلس، مسئولین دولتی، وزارت نفت، نمایندگان بورس، شرکت های خصوصی و اصناف و کارشناسان برگزار می شود، این مهم مورد ارزیابی قرار گرفته تا موانع آن مرتفع گردد.

فروش ریالی نفت خام در بورس، زمینه را برای تحریم پذیری فروش نفت از بین می برد. در واقع زمانی که به جای دولت، بخش خصوصی و اشخاص حقوقی مختلف خریدار و فروشنده نفت ایران شوند، به نوعی مبادی فروش افزایش یافته و امکان جلوگیری از آن تقریبا غیرممکن می شود.

از طرفی این تصمیم منجر به ایجاد فساد و پرونده هایی مانند مورد بابک زنجانی هم نمی شود؛ چرا که فروش نفت در بورس شفاف بوده و همه امکان خرید آن را دارند.

ضربه فنّی تحریم با فروش ریالی نفت خام در بورسجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.